Danina65

Je nějaká cesta, jak se zbavit nárůstu tzv. vlčáků na jabloních?

Koupila jsem si před čtyřmi lety dvě jablůňky, jak pán pravil bezúdržbové.Od té doby každé jaro nadšeně a vehementně raší vlčáci.Zkusili jsme několik druhů prořezu, poslední rada byla nechte je na jaře co nejdéle a pak to proberte. Je vůbec nějaká cesta, jak z toho ven?

Nejlepší odpověď
johana 56

Mrkněte do odkazu, ve kterém najdete praktické informace s názornou ukázkou řezu jabloní.

http://www.zah­radkarjerome.cz/ja­blone-rez.html

Další odpovědi
Drap

Je pouze jediná. Sříhat a stříhat. Někdy dost omezí růst vlkú, když k zimnímu řezu, přidáme i řez letní.