Avatar uživatele
mosoj

Narozen ve znamení 2

Jsem zastáncem toho že všechno má svůj původ a příčinu.
O tom že lidé narození ve stejném znamení
mají stejný podobný charaktera vlastnosti asi
nelze pochybovat. I když nějaká statistika by nevadila. Ale kde je příčína ?

Slyšeli jste někdy hypotézu o vlivu kosmického záření na stavbu DNA člověka ?
Zde by se již nějaké souvislosti najít daly.

Doplňuji:
Mluvím o povahových vlastnostech a charakteru.

Nikoliv o osudu.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: mosoj

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? anonym před 5140 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Přečetl jste si článek, na něž jsem Vás poslala odkaz v minulé otázce?

www.21stoleti­.cz/view.php?cis­loclanku=2008031927

O kosmickém záření pak na http://fenomen2012­.ic.cz/esej/kos­micke-zareni.htm

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
GangstaHelper

„O tom že lidé narození ve stejném znamení
mají stejný podobný charaktera vlastnosti asi
nelze pochybovat.“

To by mě zajímalo, na základě čeho o tom nelze pochybovat.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Zlatomuska

No, tak o vlivu kosmického záření na stavbu DNA jsem neslyšela, ale znamení není to jediné, co člověka charakterizuje. Já se například zajímám o numerologii, a ta je zase postavena na číslech v datu narození. Z toho se sestavuje numerologická mřížka – a čím podobnější, tím podobnější je i charakter obou lidí. Stejně tak životní číslo atd. Bohužel to neznamená, že i když dva lidé mají podobný charakter, že mohou být ideálními partnery. Charakter i povahu člověka ovlivnuje spousta jiných aspektů nejen při narození, tak i během života..Vaši konkrétní analýzu povahy vám udělá za poplatek každý numerolog nebo léčitel, dle toho, čemu dáváte přednost..Pozor na podvodníky. Jinak jsou popisy podle znamení hodně zobecněné. Takže -je to přímo filozofická otázka, nad kterou by se dalo polemizovat hodiny a hodiny:o))

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
mosoj

anseli : článek jsem si dal do oblíbených prostuduji jak bude chvilka času. Děkuji.

Pro upřesnění jsem celý život ateista a materialista. Přesto tak jak stárnu docházím
k přesvědčení že některé děje, jevy a skutečnosti jsou, vnímám je a protože současná věda je nedokáže uspokojivě zdůvodnit jsou odmítány.
Viz biologický čas. Nezaměňovat s biologickými hodinami. Jsou to jevy které jako mladý jsem také nevnímal a odmítal.

před 5140 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Mosoji, to, o čem uvažuje, je vlastně oblast filozofie, protože ta jako rozumová věda zkoumá podmínky možností zkušenostního světa jako celku a postavení člověka v něm.
I když jste otázku přímo nepoložil, určitě se ptáte, co je, co bylo, proč se něco děje, mám pravdu, divíte se, pochybujete, proč současná věda na řadu otázek neodpoví. Na těchto otázkách je založena filozofie. Je možné, že se něco uskuteční, stane se buď tak, jak předpokládáme, nebo jinak. Když se setkáme s určitou skutečností, např. něco vidíme, slyšíme, zažili jsme, vznikne zkušenost (podle ní pak jednáme nebo nejednáme příště).
Píšete, že jste ateista a materialista. Ateismus beru, to je věc každého, i když se dá říct, že náboženství není nepravdivé, ale je nevědecké.
Materialismus se střídal v dějinách filozofie s idealismem.
Je základem všeho hmota nebo idea? I když se za materialistu považuje, pochybujete o tom, (tedy filozofujete), že se vše nedá odvodit od hmoty. Je naše vědomí odrazem našeho byti, naší existence? Nebo máme napřed zajištěnou existenci a pak na jejím základě se odvíjí naše myšlení?
Možná jsem neopověděla přesně na to, co jste měl na mysli. Jde o otázky velmi zajímavé, ale poměrně rozsáhlé.
Souhlasím s Vámi, že existuje podstata a jev, něco vznikne náhodou atd. Na celém světě dochází k jednotě a boji protikladů (muž x žena = rodina), vše plyne, vše souvisí se vším, vše je v rovnováze, nic nevzniká ani nezaniká v tom smyslu, že někam zmizí, ale jen se přemění (voda se mění v led, v páru apod.)
Vidíte, píšete o zkušenostech, tedy potvrzujete, že jste zmoudřel. Právě tyto zkušenosti odlišují starší generaci od mladší. Myslím v dobrém slova smyslu. Jenže málokdo si připustí tento názor.

před 5138 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek