arachis

Narostly by vzhledem ke stále se zvyšujícímu pracovnímu tempu za několik milionů let člověku další ruce?

Dnes mám šílenou depku z toho, jak nic nestíhám, a tak mě napadlo, že evoluce dává všechno potřebné k dokonalosti (životu). Takže za předpokladu, že by se lidstvo nevyhubilo, nenastala by žádná planetární katastrofa… při tomto stále se zvyšujícímu tempu nároků na člověka v práci… za nějakých pár miliónů let, narostly by mu další ruce?

Nejlepší odpověď
zjentek

Jestli to půjde dál tímto tempem, tak za několik párů let mu vyroste jen jedna a s párem prstů. Mám nezvratný dojem, že dvě jsou o mnoho více, než potřebuješ k tomu, co nestíháš.

Další odpovědi
Zbynas

To asi ne, ale vědci už částečně přišli na to, jak udělat, aby člověkovi narostla amputovaná končetina. Už řeší jen drobnosti jako návaznost molekul části DNA s užovky na lidskou, to, co zapříčiňuje u užovky dorůstání ocasu. Takový objev (co přesně za to může) učinili asi rok zpátky, ted už jen řeší, jak to importovat na člověka :)))

dubraro

Když za mnoho milionů let vývoje nenarostl další pár končetin žádnému druhu plazů, ptáků a savců, nedojde k tomu ani u člověka.
Ve skutečnosti je práce stále méně, s tím jak postupuje vývoj techniky. Vymýšlí se stále další a další zbytečné činnosti. Je to jen důsledek organizace společnosti, že někteří jsou přetížení a mnoho dalších nemá práci.

Drap

Alespoň doposud tomu nic nenasvědčuje, že by se tak mohlo stát.

anonym

Na stíhání není vždy potřeba další ruce, ale umět si práci zorganizovat a hlavně ji umět. Např. na co další ruce pro kancelářskou, která datluje do klávesnice, pak si jde zakouřit, káva, pokec o ničem a na konci dne si říkat, že nestíhám.