Avatar uživatele
arachis

Narostly by vzhledem ke stále se zvyšujícímu pracovnímu tempu za několik milionů let člověku další ruce?

Dnes mám šílenou depku z toho, jak nic nestíhám, a tak mě napadlo, že evoluce dává všechno potřebné k dokonalosti (životu). Takže za předpokladu, že by se lidstvo nevyhubilo, nenastala by žádná planetární katastrofa… při tomto stále se zvyšujícímu tempu nároků na člověka v práci… za nějakých pár miliónů let, narostly by mu další ruce?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? kapka, zjentek před 2862 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
zjentek

Jestli to půjde dál tímto tempem, tak za několik párů let mu vyroste jen jedna a s párem prstů. Mám nezvratný dojem, že dvě jsou o mnoho více, než potřebuješ k tomu, co nestíháš.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Zbynas

To asi ne, ale vědci už částečně přišli na to, jak udělat, aby člověkovi narostla amputovaná končetina. Už řeší jen drobnosti jako návaznost molekul části DNA s užovky na lidskou, to, co zapříčiňuje u užovky dorůstání ocasu. Takový objev (co přesně za to může) učinili asi rok zpátky, ted už jen řeší, jak to importovat na člověka :)))

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dubraro

Když za mnoho milionů let vývoje nenarostl další pár končetin žádnému druhu plazů, ptáků a savců, nedojde k tomu ani u člověka.
Ve skutečnosti je práce stále méně, s tím jak postupuje vývoj techniky. Vymýšlí se stále další a další zbytečné činnosti. Je to jen důsledek organizace společnosti, že někteří jsou přetížení a mnoho dalších nemá práci.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Alespoň doposud tomu nic nenasvědčuje, že by se tak mohlo stát.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Na stíhání není vždy potřeba další ruce, ale umět si práci zorganizovat a hlavně ji umět. Např. na co další ruce pro kancelářskou, která datluje do klávesnice, pak si jde zakouřit, káva, pokec o ničem a na konci dne si říkat, že nestíhám.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek