lukas.zmizik

Naroste tak zvaným gaučovým psům a kočkám plnohodnotná zimní srst?

Doplňuji:
Asi jsme si špatně rozuměli. Gaučový pes je takovým který bydlí v domě či v bytě a ven do zimy vychází pouze s páničkem – co já vím – třikrát denně.

Nejlepší odpověď
anonym

Tak jako neexistují takzvaní bojoví psi (plemena) tak také neexistují gaučoví psi.
Znám stokilové dogovité psy, kteří se s oblibou na gauči vyvalují (a kdo ne, že?) nebo naopak společenská trpasličí plemena, která jsou celoročně držena venku.
Plemena psů mají rozdílné typy srsti, struktury a mají podsadu nebo jsou i bez podsady, event. bezsrstá plemena atd.
Psi a kočky, které jsou celoročně drženi v bytech většinou nemívají tzv.„zimní“ srst ani by to nebylo logické. Zimní srst má chránit zvíře v období zimy před chladem a ten jaksi v bytech není a naopak s příchodem oteplení, svoji zimní srst ztrácí. Problém je v tom, že u takových „bytových“ zvířat nedochází ani k pravidelné výměně srsti (línání) , v horších případech bytová zvířata línají méně, zato celoročně. 🙂

Další odpovědi
zjentek

samozřejmě že naroste a o to je to horší s úklidem, páč třeba věčné válení se koček na radiátorech jim v zimním období dělá jistý genetický chaos, takže z nich ta podsada padá a padá i v měsících, kdy by neměla. A u psů, co maj vlasy, to neplatí, to je jasný ..gaučáci myšteriéři maj vlasy, takže nelínaj-
https://www.go­ogle.cz/search?q=o­br%C3%A1zky+na+do­taz+jork%C5%A1%C3%A­Drsk%C3%BD+te­ri%C3%A9r&cli­ent=firefox-a&hs=us7&rls=­org.mozilla:cs:of­ficial&tbm=is­ch&tbo=u&source=u­niv&sa=X&ei=D1y­FUsGXHcOthQfvjY­GABA&ved=0CC0Q­sAQ&biw=1280&bih=931
https://www.go­ogle.cz/search?q=l%C3%AD­n%C3%A1n%C3%AD&i­e=utf-8&oe=utf-8&rls=org.mozi­lla:cs:offici­al&client=fire­fox-a&gws_rd=cr&e­i=I1uFUr6fJYj­BhAels4DoAQ
Doplňuji:
ještě raději vyložím smysl česky správné, ale významově nesmyslné věty tak, aby jí taky mohl rozumět každý:
„naopak s příchodem oteplení tato zvířata srst, která je chrání před chladem, neztrácí, protože ten jaksi v bytech není“ ..což už sice teď zní logicky, ale jinak je to pěkná volovina ,)

arygnoc

rozdiely sú asi rasa od rasy.

tvorba/výchova gaučových psov/mačiek je týranie zvierat, píšem Srstkovi.

mosoj

Ty lidi kteří drží doma zvířata celoročně zavřené, bych také zavřel a vodil je ven na provázku dvakrát denně aby se vyčůrali.

Andre5000

Ano, naroste a na jaře jim také plnohodnotně vypadává.

lukas.zmizik

redy: tobě to možná příjde neskutečné ale takové věci se běžně stávají…

redy

lukas.zmizik to nebylo na tvoji otázku ale na odpověď pana mosoje.
sousedka má psa doma a když ho chce dostat ven tak ho láká na pamlsky,venku se pak proběhne a pak si sedne ke dveřím a klepe se zimou prostě je mu v bytě dobře.

redy

Jo a srst jim líná ale častěji, pes u boudy je chudák ten mění srst dvakrát do roka

redy

ne že by byl chudák že líná ,ale že je v tý zimě,ty lidi bych zavřela co psa nechaj venku.

redy

nevím proč ste mi vymazali odpověď!
koho to zase s.....

lukas.zmizik

mosoj: no jo, já bych je taky zavřel. ale já chtěl vědět, jesli jim naroste zimní srst.

zjentek

ti, které jsou násilně drženi, tzv. srst nemívají, to by nebylo logické ..viz ontola ,)

zjentek

ani jsem si nevšiml, že bys psal něco o malinkých psech. Na gauči se valí kdejakej (a kterej ne,že?) ,)