Dobrá duše

Co dělat, chci-li uplatnit svůj nárok na zkoušku?

Chci se zeptat jak byste postupovali kdyby vám na VŠ nebylo umožněno po splnění zápočtu jít na zkoušku (1. pokus) protože už není místo na termínech, nabrali hodně studentů a kantorům se nechce vypisovat nějak moc termínů. Dle studijního a zkušebního řádu mám nárok na 1 řádný a 2 opravné termíny (pokud to akademický rok umožňuje – což umožňuje, ta informace z katedry že nebudou už další termíny vypisovány přišla na počátku zkouškového).
Co má v takovém případě člověk dělat, aby dosáhl svého? Tím, že jim tam pošlu školní inspekci si moc sympatií nezískám. Děkana fakulty to, že desítky lidí nemají možnost splnit předmět, zjevně nijak nezneklidňuje.

Nejlepší odpověď
odik

Na naší škole si takhle taky spousta lidí stěžovalo a nakonec se ukázalo, že termínů bylo dost, ale na začátku zkouškového, kdy se jim nechtělo …

„Děkana fakulty to, že desítky lidí nemají možnost splnit předmět, zjevně nijak nezneklidňuje.“
A ty jsi s ním snad osobně mluvil, že tohle tvrdíš? Silně pochybuji, že kdyby jsi šel za děkanem, že všechny termíny na zkoušky jsou plné, náhradníky neberou a učitelé nechtějí vypsat další termíny, tak že by před tebou zabouchl dveře a nijak to neřešil.

Další odpovědi
ivzez

Souhlasím s Odíkem,
neznám školu, která by nevypsala dostatek termínů
(, což neznamená, že se to nikde nemůže stát).

Většinou se studenti snaží hlásit na pozdější termíny, první někdy nejsou využity.
Nevěřím tomu, že by děkanovi bylo jedno, že nejsou řádně vypsány terminy.

Obraťte se na studijní oddělení, měli by Vám poradit, jak situaci řešit.