Angiechm

Mám nárok na stravenky za odpracovaný mesic pred výpovědí?

Dobry den, pracovala jsem ve zverimexu a ještě jsem byla ve zkusebni dobe. Nasla jsem si lepsi práci a ve zkusebni dobe dala vypoved dne 30.4 takze jsem odpracovala cely duben. Stravenky Nam chodili na tu prodejnu ale vedouci mi rekla ze kdyz uz u nich ted nepracuju tak mi je poslou domu postou i s výplatní páskou za duben. Prisla ale pouze vyplatnice a stravenky nic, tak jsem volala na to jejich vedeni kde mi bylo receno ze kdyz jsem dala vypoved, na stravenky nemám narok což mi prijde jako pekna svinarna jelikoz bych měla přece mit narok na stravenku za každou odpracovanou smenu nad 3hodiny a ja delala 12ky.

Mate nekdo zkušenost jak to řešit? Co stim? diky predem za odpovedi.

Odpovědi
gecco

Otázkou je, zda máš nárok stravenky definován (v pracovní smlouvě, kolektivní smlouvě…) – jde o benefit, na stravné nemáš automaticky právní nárok.
Další věcí je, že stravenky (pokud ti je zaměstnavatel poskytuje) musíš dostat předem – tedy není ´možné´, aby ti byly předány (přiznány) zpětně.
___
Obávám se, že nyní už s tím těžko něco naděláš.
Doplňuji:
Oprava „na stravné nemáš automaticky právní nárok“ → „na STRAVENKY nemáš automaticky právní nárok“…
Na stravné nárok máš – v případě služební (pracovní) cesty mimo místo běžného pracoviště a tehdy, když cesta trvá nejméně 5 hodin.

ivzez

Gecco má pravdu, na stravenky ani jiný bonus není zákonný nárok,
záleží na tom, jak má vydávání stravenek zaměstnavatel upraveno.

Navíc se podle mých zkušeností stravenky vydávají předem.
Ten, kdo nastoupí do nového zaměstnání, většinou stravenky
obdrží hned ode dne nástupu. Příspěvek na stravenky se strhne
v následující výplatě.
Na následující měsíc už se vydá jen tolik stravenek, kolik směn
bylo odpracováno v předchozím měsíci. Na konci dubna se vydávají
stravenky na květen, kdy už pro zaměstnavatele nepracujete …

Podle mne jste stravenky na duben obdržela koncem března.

—————
Poznámka: Ve zkušební době nejde o výpověď,
ale o „zrušení pracovního poměru ve zkušební době“
(= jiný způsob ukončení zaměstnání).