mate

Nárok na invalidní důchod, kdy o něj př. mohu žádat?

Dobrý den 20.7.2009 jsem prodělal operaci tlustého střeva, kdy s nádorem mi bylo odebráno kus tlustého střeva. Po té jsem chodil měsíc na ozařování a pak půl roku na chemoterapii. V srpnu mi končí podpůrná doba. Je mi 57 let a můj zdravotní stále neodpovídá plnému pracovnímu nasazení. Mám vůbec šanci s touto chorobou na invalidní důchod. Pokud ano, kdy o něj můžu žádat???

Odpovědi
gnr54

Podle mne už včera bylo pozdě.Běžte v pondělí na ČSCZ a zažádejte si sám o ID.Mám kámaráda a ten stouto chorobou má ID.

člověk

ANO NA OKRESNÍ SOCIALCE SI ZAŽÁDÁTE,TA POŽÁDÁ OBVODNÍHO LÉKAŘE O DOKUMENTACI A VYJÁDŘENÍ A PAK SE SETKÁTE U POSUDKOVÉHO LÉKAŘE A TEN ROZHODNE
METZI TÍM SI ZDOKUMENTUJTE VEŠKERÉ VAŠE ZAMĚSTNÁNÍ,KTERÉ U ŽÁDOSTI PŘEDLOŽÍTE
MEZITÍM OBRŽÍTE"INFOR­MATÍVNÍ OSOBNÍ LIST DŮCHODOVÉHO POJIŠTĚNÍ"PŘE­KONTROLUJETE SI VŠECHNA DANÉ VAŠEHO ZAMĚSTNÁNÍ ,HLAVNĚ PO ROCE 1985, A BUDETE ČEKAT,HLAVNĚ VÁŠ OBVOĎÁK MUSÍ MÍT VŠECHNY PAPÍRY OD LÉKAŘŮ,KTEŘÍ VÁS OŠETŘOVALI,POKUD JSTE JE NEODEVZDÁVAL A OBVOĎÁKA NENAVŠTĚVOVAL,DO­HÁNĚJTE