Narok na dovolenou za minuly rok?

Dobry den,u soucasneho zamestnavatele pracuji od 7.12.2009(tzn­.dosud), kdyz jsem se ptal na dovolenou za rok 2009, pry nemam na zadnou narok, jelikoz jsem neodpracoval 21 dnu za dany rok. Dekuji za odpoved. Petr M.

Nejlepší odpověď
standa

Zaměstnavatel má pravdu.

§ 214 zákoníku práce

Zaměstnanci(…) náleží dovolená za odpracované dny v délce jedné dvanáctiny dovolené za kalendářní rok za každých 21 odpracovaných dnů v příslušném kalendářním roce(…)

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zakonik-prace/cast9h2.aspx

Další odpovědi
člověk

ZAMĚSTNAVATEL MÁ PRAVDU