Poradíte, jaký nárok mám na dovolenou, když jsem byla v PN od 10. ledna 2017 do 31. 10. 2017?

Dobrý den, potřebovala bych zjistit, jaký nárok mám na dovolenou, když jsem byla v PN od 10.ledna 2017 do 31.10.2017. Dě­kuji Jana

Plvodní neotázka
Nárok na dovolenou

Upozornění

Zdá se, že jste příliš struční. Nešetřete písmenky a důležité informace napište přímo do otázky.

Nejlepší odpověď
ivzez

V tomto případě nepůjde o krácení dovolené, protože za letošní rok nevznikne
nárok na roční výměru dovolené. Za listopad a prosinec neodpracujete
60 směn, takže Vám vznikne nárok „jenom“ na dovolenou za odpracované dny
ve výši jedné dvanáctiny za každých odpracovaných 21 směn.

V lednu jste odpracovala šest pracovních směn, listopad má 21 pracovních dnů

  • jeden svátek a prosinec 19 pracovních dnů a dva svátky.

Celkem mi to vychází na 49 směn a dvě dvanáctiny dovolené.
Při výměře 20 dnů byste měla nárok na 3 nebo 3,5 dne dovolené,
při výměře 25 dnů by šlo o 4 dny dovolené.

Další odpovědi
JájsemRaibek

Zákonný nárok je na 20 dní řádné dovolené při odpracování celého kalendářního roku.

V případě PN je za 100 kalendářních dní odečtena 1/12 dovolené a pak za každých 22 zameškaných dní další 1/12 dovolené.

Více a podrobnější info vám sdělí ivzes :)

Podle ZP § 223 – Krácení dovolené je to za 100 dní a potom každých 21 takto zameškaných směn. Já jsem to spočítala, že bych měla mít nárok na 12 dní jen si to chci ověřit. Dále je tam i odstavec 3 – Při krácení dovolené podle odstavců 1 a2 musí zaměstnanci, jehož pracovní poměr k témuž zaměstnavateli trval po celý kalendářní rok, poskytnuta dovolená alespoň v délce 2 týdnů. Tolik ZP.

ivzez

Krátit lze pouze dovolenou, na niž vznikl nárok.

Pro vznik nároku na celou roční výměru dovolené je nutné
v tom kalendářním roce odpracovat alespoň 60 směn.