Timanris

Narodil se nekdo tento den?

Prosim vas nevi te jestli se nejaka slavna osobost narodila 10.07. na roku nezalezi predem dik za odpoved

Nejlepší odpověď
kenyrts

Ashe Arthur,americký tenista černé pleti:10.7.1943–6.2.1993
První vítěz Wimbledonu a profi mistrovství světa 1975 aj. soutěží s černou pleti. Jako člen daviscupového družstva se zasloužil o vítězství USA v r.1968–70.
Sedych-Lebeděva Natalia-ruská herečka,10.7.1948
Představitelka Nastěnky ve slavném filmu (Mrazík), hrála v několika dalších pohádkách (Oheň, voda a lstivé úskoky) a od filmu odešla. Od r.2000 hraje v moskevském divadle u Nikitinské brány.

Další odpovědi
anetadela1

Nikola Tesla (10. července 1856 Smiljan, Rakouské císařství, dnes Chorvatsko – 7. ledna 1943 New York) byl geniální vynálezce srbského původu. Byl průkopníkem na poli fyziky především v té době začínající elektrotechniky. Mimo jiné vynalezl indukční motor a objevil vícefázový střídavý proud, který přispěl k všeobecnému rozšíření elektřiny. Je po něm pojmenována jednotka magnetické indukce tesla.

Jan Kalvín (franc. psán Jean Calvin, vlastním jménem Jean Cauvin) (10. července 1509 Noyon v Pikardii – 27. května 1564 Ženeva) byl švýcarský teolog francouzského původu, významný představitel křesťanské reformace 16. století, zakladatel kalvinismu.

Jan KalvínStudoval v Paříži teologii a práva, roku 1533 se seznámil s naukou Martina Luthera a 1535 se stal protestantem. Musel Paříž opustit a cestoval do Itálie a Švýcarska. V Basileji se setkal s kazateli H. Bullingerem a G. Farelem a roku 1536 vydal své nejznámější dílo, „Instituce“. Téhož roku přišel do Ženevy, kde ho Farel vyzval, aby zůstal a pracoval pro reformaci. Kalvín vypracoval přísný obecní řád, který narazil na silný odpor, takže 1538 byli oba ze Ženevy vypovězeni. Kalvín odešel do Štrasburku, kde přednášel biblickou teologii, ale roku 1541 ho ženevští radní požádali, aby odpověděl jejich arcibiskupovi, který je chtěl přimět k návratu ke katolictví. Kalvínova odpověď městskou radu přesvědčila natolik, že ho pozvali zpět a slíbili, že se jeho obecnímu zřízení podřídí.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ni­kola_Tesla

anonym

Zpěvačka Jessica Simpson, moderátor Michal Jančařík a spousta dalších – viz. odkaz 🙂

Zdroj: http://naroze­niny.osobnosti­.cz/10.cerven­ce