Karlos72

Nařízená dovolená zaměstnavatelem

může mi zaměstnavatel nařídit dovolenou (nařízená z důvodu že mám hodně dovolené, a v pátek a nástup dovolené následující pondělí (§ 217 ZP) a z důvodu málo práce a zda to není § 209 ZP

Nejlepší odpověď
Děda Louda

Dovolenou určuje zaměstnavatel.

Další odpovědi
Tlaky

Samozřejmě může.

slimaczek

Podle § 217 může zaměstnavatel určit dobu čerpání dovolené. Podle §§ 207–209 jde o překážky v práci ze strany zaměstnavatele. Pokud tyto překážky nastaly, měl by vám zaměstnavatel hradit nejméně 60% mzdy. Možná vám radši navrhl dovolenou, při které by jste měl plný plat, když jí máte hodně. Pokud překážky nejsou, může vám zaměstnavatel dovolenou nařídit (§217).