afro.minerva

Narazila jsem na zvláštní informaci, že brojler je prý bezpohlavní, nedá se množit. Jak ale vznikají brojleři?

Jde o to, že jsem v jistém diskuzi četla, že potomek brojlera by byla jednoduše slepice. Takže nejspíš musí docházet k nějaké manipulaci s vejci. Ale co se tedy s těmi vejcemi dělá, aby se vylíhl místo běžného kuřete kuře brojlera? A hlavně… Co je to za látku, která se nejspíš do vajec vpravuje? Či jak jednoduše brojleři vznikají?

Nejlepší odpověď
led

„Co to Brojler vlastně je? Je to slepice, která se nechová kvůli vajíčkům, ale na maso. Koupíte ho jako maličké, žluté, sotva vylíhnuté kuřátko (úplně jako mládě slepice) Ale zůstává žluté i při zabíjení. U brojlera nejde úplně poznat, zda jde o samičku či samce. Maximálně jen podle toho, jaký má kohoutek.“
http://www.do­macimazlicek.cz/2013/11/­uzitkova-zvirata/brojler­.html

Další odpovědi
annas

Po narození se kuřátka sexuji, tj. oddělují se slepičky a kohoutci.

Z kouhoutků se pak většinou krmí brojleři.
Účinek pohlavních hormonů neprojeví a větší přírůstek mají kohoutci. Pokud chceme kuřata jen pro výkrm, určitě bychom měli nad nákupem těchto kuřat masných hybridů zauvažovat.

Brojleři jsou zvířata – hybridy – vyšlechtěná k rychlovýkrmu. Jsou robustní, rychle rostoucí, dobře využívají živiny z krmiva a vykazují výbornou výtěžnost. Koupit lze malá i odrostlejší kuřata. Ve 42 dnech váží okolo 2,5 kg. Spotřeba krmení je přibližně 2 kg na 1 kg přírůstku, samozřejmě za vhodných podmínek. Intenzivní šlechtění může za to, že na konci výkrmu činí čtvrtině brojlerů pohyb potíže a někteří se nemohou hýbat vůbec.
Důležitá je výživa.

více v odkazu
http://www.cho­vej.cz/vykrm-brojlerovych-kurat/

Pokud kuře neprojde sexováním, tak nepoznite, zda jde o slepičku nebo kohoutka.

Dříve se proto bojler používa u slepic pro obě pohlaví. Dnes jde o širší pojem – králičí b., jehněčí jhateční zvíře.

„Brojler je původně chápán jako kuře obojího pohlaví. Hmotnosti, při které se poráží, tedy 1,5 kilogramu, dorůstá v průběhu 5 týdnů. Při genetickém šlechtění za účelem vysokých váhových přírůstků bylo zničeno centrum v mozku, které řídí pocit sytosti. Následkem toho tato zvířata nezřízeně "žerou“, trpí srdečními vadami, špatnou stavbou kostí a jinými problémy."
https://clanky­.vareni.cz/je-libo-kuratko/
..¨-------
https://www.i­fauna.cz/drubez/ne­modforum/r/de­tail/492300/br­ojler

Mc Merkurion

… jestliže chceš něco objasnit, bylo by dobré dát odkaz na onu diskuzi, já jsem na ni nikde nenarazil, a to jsem ten google projel celý …
… za druhé, Arne1 odpovídá naprosto správně, když tě odkazuje na wiki, aby jsi si ujasnila, co to vlasně brojler je: kuře se totiž jako bojler NELÍHNE, takže kdyby jsi toto věděla, nebudeš se ptát na blbosti …

… „že potomek brojlera by byla jednoduše slepice“ >>> a co jinýho by to asi mělo bejt? králík?

… jen doplním marci: … brojleři jsou většinou kohouti, jelikož slepičky se použíjí jako budoucí nosnice a co potom s kohoutama? tak se vykrmujou … chová-li se déle, pak se i kastrují (kapoun), stejně jako selata (zdroj: život …) …

Paja101

Dobrý den, otázce rozumím a také mě zajímá odpověď. Koupit jednodenní brojlerové kuře a vykrmit jej za42 dnů na 2.5 kg umí každý:-) otázka jak získat vejce ze kterého se vylíhne to "brojlerové kuře?

afro.minerva

Tahle odpověd není odpovědí. Hledala jsem a nenašla dostatečnou odpověď právě na těchto místech. Proto se ptám tady, jestli někdo něco víc ví. Podobná odpověď jako tvá Arne1 (hlavně s medajlí) působí spíš jako odpověď méně inteligencí obdařeného jedince.

ivzez

Dostatečnou odpověď jste nemohla najít, protože nevíte, co je brojler, proto jste se (pravděpodobně) chybně (špatně) ptala.
(Na chybně položenou otázku nelze odpovědět.)

Reakce uživatele Arne je správná. (Doplníte-li si informace o tom, co je brojler, dospějete ke stejnému závěru.)

GM

Arne1, odpovědi jsou od slova „odpovídat“, na wiki dovede odkázat každý. Když nevím, neodpovídám.

Mc Merkurion

… přečti si, co je před odkazem na wiki, a pak kritizuj …

Arne1

Kritika dostal za pravdu, mou radu cenzura smazala.

Mc Merkurion

… holt, nejde veřejně ukazovat na něčí nedostatky …