Rejkjavik

Napsání novely – autorská práva

Dobrý večer, kdybych napsal novelu o Doctorovi Who a pak bych ji chtěl vydat, bylo by to kradení autorského práva

Odpovědi
Hamon

To záleží na konkrétním díle, ale podle toho, jak jsi to formuloval, je to dost pravděpodobné.

led

Ano.
Pán času (Doctor Who) je populárny britský sci-fi televízny seriál, spoločnosti BBC. Opisuje dobrodružstvá záhadného cestovateľa v čase, predstavujúceho sa ako Doktor (orig. the Doctor).
Je síce pravda, že prvý diel bol nakrútený pred 50 rokmi a stále sa nakrúca (Doktora si zahralo 11 hercov (rok 2013). Súčasný Doktor je Matt Smith. Dvanásteho doktora bude hrať Peter Capaldi), takže autorské práva stále platia aj na názov.
zdroj: http://sk.wiki­pedia.org/wiki/Doc­tor_Who

Budete si musieť svojho hrdinu pomenovať inak.