Avatar uživatele
zjentek

Napsala N. Špitálníková svou knížku o S. Koreji fakt tak dobře, jak se to o ní říká?

A taky by mě zajímalo, proč se „Koreji“ jíše s jé, když je to vlastně Korea a ne Koreja.

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? quentos, aliendrone před 1046 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
quentos

Odpověď na druhou otázku je jasná, je to sklonné podle podvzoru idea, která má dvojí skloňování – tvrdé (bez idey) a měkké (bez ideje). Takže si můžeš vybrat – Korey nebo Koreje (v 6. pádě ale bohužel na výběr není – pouze Koreji).
Knihu jsem zatím nečetl, takže netuším, ale třeba časem…

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
aliendrone

Nevím, nečetl jsem (a ani se nechystám). Spíš by mě zajímalo, PROČ si myslíš, že by to zde někdo mohl vědět? Nebo jde jen o optimistické „co kdyby“? ;) :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
autacek

Nejsem si jist, obzvlášť pokud se chce do dané země ještě někdy podívat, musela být asi velmi opatrná v tom co a jak napíše. A jestli ne, pak proč taková studia?

Můj osobní pohled na autorku, pochopitelně aniž bych ji osobně znal, nepřijde mi normální svěřovat se v televizi se sado maso praktikami co doma provozuje, to je zcela intimní věc, to že teď bojuje za práva žen a je snad samoživotelkou s děckem bez otce (pardon neověřoval jsem z více zdrojů), také o něčem svědčí.

Je až s podivem, že ji takhle potetovanou tehdy pustili tam, kam tak chtěla.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Malvína

Kniha je opravdu dobrá. Když vezmeme v potaz, jak je KLDR střežená, je až s podivem, kam se dostala, jaké informace nasbírala.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
RyuzakiKate

Partner si ji pořídil a je to jedna z mála knih, kterou dočetl… Takže asi dobrý :)
Já si ji později chci taky přečíst, ono těch knih na toto téma moc není, podle mě to bude stát za to. Vzhledem k tomu, co všechno kvůli tomu autorka podstoupila.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Nový příspěvek