Tera Hlavatá

Napsala jsem spolužákovi, dopadlo to dobře?

Ahoj, ještě včera jsem tu psala o mém spolužákovi, že se mi líbí a nevím, jestli mu mám napsat.
Moc Vám děkuji, že jste mi odpověděli a já díky některým z Vás dostala odvahu mu napsat.
Využila jsem to jako pomoc, zkrátka jsem napsala, jestli by mi neposlal stranu z pracovního sešitu.
Odepsal, poslal a ještě se zeptal, jestli to nechci přiblížit.
Já tedy napsala, že děkuji a že mi to takhle stačí.
No chtěla jsem konverzaci nějak rozvinout a tak jsem se zeptala, jak se má.
Odpověděl „celkem dobre“.
Pak jsem položila otázku co dostal k Vánocům a jestli ho neruším…
Napsal, že dostal telefon a že ho neruším, že se prý stejně už dva dny nudí.
Pak už jsem jen napsala, že já taky a poslala smajlíka, dál už to nepokračuje.
Kamarádky mi říkaly, že se mám ještě na něco zeptat, ale já už jsem ho nechtěla otravovat a navíc jsem se nechtěla ptát jen já.
Že mu mám prý poslat takovou tu rozesílačku, jakože tam má jen podle smajlíka doplnit, jestli mě má rád, nemá, jestli mě miluje, jsem jeho kamarádka atd…
Mě se to ale nezdá…
No nemám z toho dobrý pocit.
Co si myslíte vy?
Co jsem udělala špatně a co dobře?
Co mám dělat dál?
Mám vůbec ještě něco dělat?
Budu moc ráda za nějakou další pomoc.
Připomínám, že je spolužák trochu nesmělý.

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… hele, a nebylo by jednodušší, místo ťukání různejch zpráv a vymejšlení smajlíků mu zavolat ??? … líná huba = holý neštěstí …

Další odpovědi
da ny

Netuším, čeho jsi chtěla/chceš dosáhnout. Normální, běžná konverzace
mezi spolužáky. Jen nechápu, proč ti něco radí kamarádky a proč
to s nimi vůbec probíráš :) Máš přece svou hlavu. „Kolektivní akce s radilkami“,
nedopadá dobře. Já kdybych někoho „uháněla“, bych se obešla beze svědků.
Já bych nedělala nic, nechovala bych se jako „zvoneček“. Tady je ti alespoň
anonymní ;D Jestli ten chlapec vůbec o něco stojí, projeví se sám.

Kelt

Neexistuje jednoznačný postup na korespondenci jako v matematice. Nicméně jak v matematice, tak v konverzaci, a nezáleží, zda psaná nebo mluvená, se chceme dostat k nějakému výsledku. Tady ti někdo poradí, ale jednak tím mnoho lidí otrávíš a budeš nudit a řeknou si, že když si neumíš poradit sama, tak toho nechají. Nikoho nezajímá osobní pocity tady respondentů a když po 3 dnech napíšeš že jsi udělala kakao, že jsi nalila mléko a do něj nasypala kakao a že ti to chutnalo, tak skoro nikdo nebude vědět a cítit to , co ty. Buď se ti líbí a chceš ho, nebo ne. Tak podle toho veď konverzaci. Pokud už chceš zahájit vztah, tak si uvědom, že přestáváš být malá holka, která se drží maminky za ruku, ale musí umět sama jednat a vyvodit z toho důsledky.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

NoFear

Neotravuješ ho, piš dál a neboj se. Zeptej se ho jestli by v pondělí nechtěl ven. Klidně i zítra, ale v neděli je to na nic.
Tu rozesílačku neposílej, to jsou blbosti. A stejně by nebyl upřímný. To si posílají skoro všechny děcka.
Moc nad tím nepřemýšlej a prostě piš. Ptej se, odpovídej, oznamuj (to jen, abys ho nebombradovala otázkami, aby to nebylo jako výslech ;)). Dlouho nepřemýšlej co a jak napíšeš, to pak budeš čím dál víc nervozní. Prostě piš, buď v klidu, bavte se, jakobyste spolu mluvili „na živo.“ Bav se o tom, co ho baví a co baví tebe. Zkus ten rozohovr trochu vést (udávej směr), ale nech mu i trochu prostoru, aby se mohl rozepsat, rozkecat.