Elizabetha

Např,naše dcera v sobotu vyrazila na Ibizu s Eximturem a psala,že z ubytování je docela zklamaná,ale jinak vše super.

Dodrý den,chtěla bych se zeptat jestli mě někdo může poradit nějakou opravdu dobrou cestovní agenturu.Slavíme letos s manželem 30 výročí svatby,tak bychom rádi vyrazili za exotikou,ale v dnešní době ,když to vidíme a slyšíme v televizi co se děje s těma našima cestovkami,tak nevíme na kterou se máme bez obav obrátit.Děkuji.

Nejlepší odpověď
Drap

Čedok

Další odpovědi
hanny 2

Byla jsem s Eximem několikrát a žádný problém.Naopak s Čedokem nás v Egyptě ubytovali do jiného hotelu,že náš už je obsazený,a to jsme měli domluvené přes známého se samotnou ředitelkou Čedoku,která nám 2 dny před odletem vzkázala,že vše je zařízené.I když jsme nesouhlasili,do „našeho"hotelu jsme se dostali až za 2 dny.Jako kompenzaci za vzniklé problémy nám museli dát jeden výlet zdarma,ale na to nás upozornil ten kamarád,jinak nám to taky nikdo neřekl,že na to máme nárok!S tím stěhováním se známým ztratil jeden batoh,museli nahlásit ztrátu a nechat to sepsat v Hurghadě na policii /hrůůza-nebudu popisovat/ a Čedok jim stejně nic neproplatil,protože neměli doklady od zakoupených věcí – byla to kosmetika apod.v hodnotě asi 1000,Kč.
Ale při výběru hotelu se musíte naučit tzv."číst mezi řádky“.Záleží na počtu hvězdiček – v každé zemi je to jinak – na Ibize bych možná ve 3-hvězdičkovém hotelu bydlela,ale v Egyptě nebo Tunisu v žádném případě.A popis hotelu,jeho služeb,okolí hotelu,pláž – zda se platí lehátka a slunečníky nebo to je v ceně,vstup do moře,klimatizace – centrální nebo samost.v každém pokoji,úklid a tak dále…,to vše je potřeba přečíst si opravdu velmi pozorně a podle toho vybírat! Také cena vypovídá o úrovni hotelu – za málo peněz nemůžete chtít luxus!
Před měsícem jsme byly s kamarádkou na Krétě právě od Eximu a nemělo to chybu!!!

rigormortis

Požadujte od nich doklad o pojištění v plném rozsahu…tzn. že vám musí pojišťovna (už ne cestovka) v případě, že se něco stane s danou cestovkou, zaplatit úplnou náhradu.
Nebo se vyprdněte na cestovky a jeďte na vlastní pěst…je to sice několik dní, někdy i týdnů práce, ale často se to vyplatí (samozřejmě nemyslím Barmu nebo Egypt, ale spíše USA, Japonsko, Korea atd.)

anonym

Souhlasím s drapem. Čedok je naše nejstarší cestovka. Má dlouholetou tradici a ještě jsem neslyšela ani nečetla, že by měl nějaké problémy se svými zájezdy.
Kamarádka jezdí do ciziny právě s Eximturem, ale pokaždé si už dlouho dopředu ověřuje, jaké jsou skutečné možnosti ubytování.

marci1

Já bych si vybrala Čedok. Vyplatí se trochu více zaplatit, ale mít jistotu, že rekreace proběhne v pořádku a k naší plné spokojenosti.