hippeace

Napojili jsme si router na svůj počítač a ted se nemůžeme přes netbook připojit

protože nevíme kde najít heslo k netu

v notebooku to po nás chce „klíč zabespečení“ ale v počítači („základně internetu“) nic takového nastavit nelze nebo alespon nevím jak. Takže otázka zní: Jak se připojit když neznám klíč zabezpečení ale můžu ce hrabat ve zdroji či základně tohoto připojení? prosím o důkladné vysvětlení. Žádný papíry k tomu routeru nemáme. Stačí mi web. stránka na které je podrobný popis – já jsem žádnou nenašla.
Doplňuji:
už mam nastudováno co doplnit ale nikdo mi neřekl kam!! Kde mám co rozkliknout abych se dostala na místo kam to napsat?

Nejlepší odpověď
anonym

Dej jméno a označení routru, ti manuál skusím najít, když ti to nende.
Doplňuji:
Nedříve je nutno se dostat do administrace routru, každý routr to má jinak, nejčastěji je to http://192.168.1.1, nebo http://192.168­.1.254, jestli máš přidělování IP pomocí DHCP, tak to jde zjistit přes „připojení k místní síti – stav“ je to výchozí IP. Jestli tak mne odpoledne kolem 16:00 kontaktuj na Skype – klubru , pomohu s nastavením.

Další odpovědi
led

Na spodnej časti zariadenia máte údaje o routri a jeho IP adrsu. Zadáte adresu prihlásite sa ako admin a môžte nastavovať.

IK

uživatel: admin
heslo: 1234
nebo
uživatel: admin
heslo: „nevyplňujte“
popřípadě
uživatel: admin
heslo: admin
pokud ani jedna z těchto kombinací nejde, je nutné jméno a heslo dohledat v návodu…
Doplňuji:
Zadání hesla předchází odstavec kam jej zadat, stejný odkaz:

Přihlášení do web administrace

  • spusťte internetový prohlížeč ( Internet Explorer, Firefox,…) a zadejte ip adresu routeru namísto internetové adresy a stiskněte enter
  • pravděpodobně router požádá o jméno a heslo…

Zdroj: http://www.blu­eport.cz/show­thread.php/23-Nastavení-wifi-routeru-všeobecně

Hlada

Otázku nemusíte opakovat. Další doplnění pište do diskuse. Manuál budete mít nejspíš na přiloženém CD. Bude také na stránkách výrobce. Jestliže neznáme typ routeru, tak vám nemůžeme konkrétně poradit. Pro získání základních informací stačí zadat do prohlížeče třeba „zabezpečení Wi Fi“. Získáte spoustu odkazů, z kterých pochopíte, co od vás notebook chce.