PostApMan

Nápoj s příchutí kávy

Hledám nějaký, mě neznámý, nápoj s příchutí kávy. V praxi bych si to představoval něco na způsob PET láhve, jako se dělají ledové čaje, ale nedaří sem i nic takového najít. Klasickou ledovou kávu sice prodávají, ale s již přidaným mlékem a jen 0,5l. Nevíte někdo o něčem ?
Doplňuji:
Co že si mám představit pod pojmem „Vojenská kávovina“ ? Jinak za ostatní tipy děkuju, jen je škoda že se teda nic takového už neprodává hotové aby si to člověk mohl koupit tzv. po cestě.

Odpovědi
mosoj

Vojenská kávovina. Vynikající na žízeň.
Doplňuji:
Našel jsem jenom historický obrázek, ale podobné kostky se používali v armádě i po válce. Složení bylo šikovně namixované a rozpuštěním vznikl nápoj černý jako bota, ale celkem dobrý a na žízeň byl vynikající.
Myslím že by se podobná náhražka v instantní podobě našla i dnes.

http://www.hp6­.cz/view.php?cis­loclanku=2012072401

knedlik123

Jednoduse koupit instantni kavu, doporucuji znackovou ( napr. Jacobs ), nebot po otevreni je jeste 2 roky dobra , na rozdil od levne- ta jen 2 tydny( a vyhodit). Michat do mleka za studena jde dobre. Jsou ve sklenici a je to granulat.

elektrikář

Jde použít i vita kávu rozpuštěnou jen ve vodě
Doplňuji:
Vojenská kávovina byla směs cukru a melty slisovaná do kostek .Stačilo ji nasypat do kotle z vodou a povařit, Používala se na vaření snídaní v kasárnách.

www

Zkus si projít zdroj, snad se něco najde 😉

Zdroj: www.google.com/se­arch?nomo=1&cli­ent=ms-opera-mini&channel=new&gws_­rd=cr&hl=cs&q=N%C3%A1poj­+k%C3%A1vovina+k%C4%8D&

marci1

Co třeba minerální voda s příchutí kávy ? http://www.vy­pito.cz/vody/mi­neralni-voda-korunni-s-chuti-kavy
Doplňuji:
Nebo Cofee Cola s příchutí kávy. V lékárně prodávají i špaldový nápoj s příchutí kávy atd. http://www.pit­bulldrink.cz/pro­dukty/syceny-nealkoholicky-napoj-coffee-cola