jirka F

Týkalo, se vás či se jinak naplnilo přísloví: lehce nabyl, lehce pozbyl?

Naplnilo nebo týkalo se vás někdy přísloví lehce nabyl lehce pozbyl?

Nejlepší odpověď
Kepler

U mně je to životní pravidlo. Vždy když přijdu k nějaké významnější částce peněz, vzápětí se najde nějaký nutný a nečekaný výdaj.

Další odpovědi
Schluker

Urcite. S penezi se mi to parkrat povedlo. Penize, ke kterym jsem lehko prisel jsem dokazal treba za mesic rozfofrovat. Byly to i vyssi desitky tisic…

Hufnágl

Ne, u mne to spíše bylo: Těžce nabyl, lehce pozbyl.

Drap

Nikdy jsem sice nenabíjel, ale pokud chceš vědět zda jsem někdy lehce nabyl a lehce pozbyl, tak ano.

ivzez

Znám jen „Lehce nabyl (nabýt/nabývat), lehce pozbyl“, které se mne nikdy netýkalo.

Poznámka:
To přísloví znám v souvislosti s penězi/majetkem (nabýt), nikoliv s baterií či kreditem (nabít/nabíjet).

EKSOT123

Další, co se lehce pozbývá nebo kazí, je čistá dětská duše v člověku.