Evasky

Napište mi prosím nějaké info o osmácích degu.

Něco,co jste sami zažily.Díky.

Nejlepší odpověď
megahit

kupu informací najdeš na internetu, když si je zadáš do vyhledávače, případně v knihkupectví nebo zverimexej je k dostání několik příruček jak se o ně starat.

Osmák degu je společenské zvíře-potřebuje mít k sobě vždy nejmíň 1 dalšího osmáka, jinak je nešťastný.
Rozkouše v podstatě všechno kromě skla a železobetonu :o)) Je tedy dobré je chovat v kleci s kovovým nebo skleněným dnem.
Osmáci rádi hlodají cokoli na co přijdou-nesmí se jim tedy dostat pod čumák plasty a další nebezpečné látky.

Je s nimi celkem legrace, ale nejsou moc na mazlení-spíš na pozorování.

Lze chovat společně i několik samců, ale je potřeba aby byli sourozenci jinak se dost drsně koušou a perou.

Osmák degu je v podstatě diabetik-nesmí tedy nic sladkého, ani ovoce a jejich jídelníček je specifický.
více na webu