annas

Napište jméno krále z ukázky. Jak se podle něho tato práce nazývá? O jaký druh práce jde?

Tenhle král byl velice mazaný. Přelstil i smrt – přilepil ji k židli. Jenže když se smrt osvobodila, fofrem ho vzala s sebou do podsvětí. Tam za trest musí král valit balvan do příkrého kopce. Těsně před vrcholem se mu ale kámen sesmekl, skutálel se dolů a král musel začít znovu. A pořád dokola.

Nejlepší odpověď
vagra

Jde o Sisyfose.
Sisyfovská práce-práce zbytečná,bez užitku,marná.
Doplňuji:
Omlouvám se za hrubou a neomluvitelnou chybu ve skloňování,na kterou mě musel upozornit Quentos.
Samozřejmě,že jde o Sisyfa.

quentos

jen je třeba opravit skloňování – o Sisyfa.

vagra

Děkuji,jsem rád,že mě opravujete.
Věta, by měla začínat velkým písmenem,ale to jistě, jako učitel víte.
Všimněte si, mně to nevadí.:D