Odpovedi18

Napíše mi doktor, že nemůžu dodělat noční nebo odpolední směny?

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… jestli tomu bude odpovídat zdravotní stav … pravidelné lékařské kontroly zaměstnavatelem se dělají po dvou letech, při noční práci po jednom … je rozdíl noční práce a pracovat v noci, noční směny nepatří mezi noční práce … odborně někdo jinej, já jen ze zkušeností …

Další odpovědi
Kelt

S každým se dá domluvit. Ale musíš počítat s tím, že to zaměstnavateli může vadit a když se bude rozhodovat, zda tě propustí, tak ti to může být k neprospěchu.
Ale pokud by to byl posudkový lékař a ty bys měl dostávat nějaký důchod, že nemůžeš dělat odpolední a noční směny, tak to by ti určitě nenapsal.

ivzez

Odpolední směny se neposuzují zvlášť
a ohledně práce v noci bude záležet na Vašem zdravotním stavu.

Ale způsobilost vykonávat noční práci
musí posoudit lékař, s kterým má Váš zaměstnavatel uzavřenu
smlouvu, a který zná všechna pracoviště i pracovní podmínky
u zaměstnavatele (doporučení praktického lékaře by nestačilo).