annas

Nápis na zdi – Nietzsche: Bůh je mrtev. Sprejer připsal – Bůh: Nietzsche je mrtev.

Jak chápete tato slova?

Nejlepší odpověď
Terryle

Nietzsche, snad nejvetsi filozof poslednich stoleti, poprel existenci Boha. Ti, co zustavali, umiraji. On sam rekl: Boha jsme zabili, protoze v nej neverime.
Je Buh tedy mrtev? To je otazka. Verime v silu nad nami? Nebo v silu v nas?

Je to slozity.

Další odpovědi
ReHu

Že to psal hlupák.
Pravděpodobně vůbec netuší, kdo Nietzsche byl nebo co napsal.

poa.li

Řekl bych, že Nietzsche nepochopil, co je bůh a tahle nepochopená entita mu odepsala – aby si zchladila žáhu. Taky to možná znamená, jak je vše relativní…

kropitko

Tak já to chápu tak, že tím, že se říká, že po smrti se setkáme s Bohem, tak sprejer tím chtěl naznačit, že se Bůh i Nietzche již setkali,,,proto ví, že je mrtev,,,

Je pravda, že jsem to vždy brala jen jako dobrý vtip,,,i když­,,,nechápu, jak se mohl dostat za taková slova o Bohu do nebe,,:-)