bolak

Nápis na tvrdý papír

Mám papírový čtvrtky 20×10cm a potřebuju na každou napsat/vytisknout nápis, má někdo nápad, jak nejlépe to udělat?

Mám na mysli, jestli to nechat vytisknout v tiskárně, nebo to nějak nastříkat přes šablonu, případně nechat vyrobit obří razítko a tím to na každou čtvrku ducnout, nebo vác napadne ještěněco jiného…

Jde mi hlavně o to, aby to vyšlo co nejlevnějc a byla to rychlovka. Jeto nápis černým písmem cca 10×5cm.

Nejlepší odpověď
mosoj

Postup který jsme používali na signování velkých papírovích pytlů.

  1. Nechat vyrazit šablonu z prešpanu nebo nějaké folie z umělé hmoty + razítková rychle schnoucí barva a menší váleček na nanášení barvy.
  2. Nechat udělat razítko. V této velikosti je to ale únosné tak do 5 písmen.

    Cena razítka bude ale přes tisíc Kč. Budeš mít i problém z razítkovým polštářkem, který buďto neseženeš a nebo dalších několik stovek.

Doplňuji:
........papírových … !!!

Další odpovědi
Pájo

Čtvrtku mi bez problému vezme a potiskne ink. tiskárna, když dám horní podávání a čtvrtky dávám jednotlivě…
Doplňuji:
No, tak s kartonem to na běžné tiskárně (jak uvádím) opravdu nepořídíš. Proto postupuj dle rady mosoje (varianta 1)… bude to v porovnání s dalšími možnostmi to nejrychlejší a hlavně nejlevnější… a dokonce to bude mít zajímavou „patinu“.
Barvu mužeš přes šablony nanášet malýma válečkama, ale také stříkat pistolí, pokud by toho bylo víc… sablony si nechej udělat na plotru ze silnější folie.

briketka10

velký razítko a ducnout to
bude nejlevnější 100% :)
Doplňuji:
dobré by bylo koupit lihovou barvu ta na lepence drží..
a k té barvě si na zakázku nechat vyrobit razítko „štoček“
podle velikosti, barva je dražší, dá se koupit ředidlo, nebo větší
množství..
http://www.ra­foshop.cz/razit­kove-barvy/rychles­chnouci-razitkova-barva-noris-191--25-ml--ruzne-barvy

anonym

Sítotisk?

briketka10

tak to víš chtěla jsem pomoct od čeho tu jsem taky,
chtěls rychleschnoucí barvu na lepenku a něco na
tisknutí ta dřevěná razítka vypadají dobře a jsou za
pár kaček a jestli se ti nelíběj kup si ty dražší :D

bolak

briketka10: no, ono to zas tak moc nespěchaj, jen jsem chtěl nápady abych si mohl vybrat a nemusel moc přemejšlet :)

bolak

mosoj: to vypadá dobře

Když se rozhodnu pro tu 1) nebude to plejtvání barvy? Razítková barva bude asi drahá ne? A ten razítkovej polštářek říkáš že neseženu za jakýho dvůvodu, proto že je to příliš velký plocha kterou potřebuju? Jestli je to kvůli tomu, tak bych moch nechat udělat razítka dvě, první půlka nápisu na jedno a druhá půlka na druhý.

mosoj

http://potreby-kancelarske.e­u/kancelarske-potreby-26333/razitka-26401/prislusenstvi-26402/barva-0142511-razitkova-cerna-1000-ml-49958.htm

mosoj

http://potreby-kancelarske.e­u/kancelarske-potreby-26333/razitka-26401/prislusenstvi-26402/barva-0142511-razitkova-cerna-1000-ml-49958.htm

mosoj

http://potreby-kancelarske.e­u/kancelarske-potreby-26333/razitka-26401/prislusenstvi-26402/barva-0142511-razitkova-cerna-1000-ml-49958.htm

bolak

mosoj: a ta fólie bude asi lepší než ten prešpan ne? já to nikdy nepoužával, ale vypadá to dost „papírově“, nebude se do toho ta barva nasakovat, když to budu přejíždět válečkem?

briketka10

tak radějc do malý tiskárny, ale ne sítotisk
ten dělaj spíš na látku snad při tak velkým
mn.mohli někde vzít, ale nevím asi bys moc
platil ..

bolak

Tiskárnu mám jako poslední řešení, protože tam platíš i lidi a ty já mám :) takže nejlepší by bylo vymyslet, jak to udělat běz nějakejch složitejch aparátů a inštrumentů.

Navíc co sem se ptal, tak v tiskárně bych musel vzít těch 20.000, protože takový malý množství (1.000ks) prej nedělaj.

briketka10

no to jsem si myslela, tenkrát měl i můj bejvalej
problém vytisknout kalendář a u ségry mu to tiskly
jen z protekce, ale za pěknou pálku, ale vydělal byly
to krásně namalovaný obrázky a vlastně jen kopie
originálu oleje a to se počítá..

bolak

Pájo: oni jsou to čtvrky z kartonů, přibližně stejnej materiál a tloušťka jako krabice ve kterejch se prodávaj elektrospotřebiče v krámech..

a taky jde o to že by jich bylo buď 1.000 nebo 20.000 kusů, takže klasickou tiskárnou (i kdyby to šlo) by to byla hrozná zdržovačka, a pak jde samozřejmě taky o prachy, při takovým množství..

Pájo

no, tak s kartonem to na běžné tiskárně (jak uvádím) opravdu nepořídíš. Proto postupuj dle rady mosoje (varianta 1)… bude to v porovnání s dalšími možnostmi to nejlepší a nejlevnější… a dokonce to bude mít zajímavou „patinu“

bolak

Hoď mi ještě nějakej link na ty mikroválečky nebo tu pistoli, která by na to šla použít. A pokud jde o ty válečky, jde to nějak nasát přímo z tý sklenice, nebo se to musí přelejt do něčeho většího?

Pájo

Podle typu barvy pořiď i váleček, dávám sem, co mi v rychlosti google vyjel.. tedy pro představu:
http://www.au-mex.cz/souprava-k-natirani-10-cm-valecek-mikrofaze-hak-6-27-vana-10-cm-2-plastove-vlozky/detail-357-2110.html

V případě těch pistolí už je to trochu složitější (a dražší) a vyžaduje přípravu a trochu toho umu…
http://www.srov­nanicen.cz/q/e­lektricka%20stri­kaci%20pistole/

bolak

ten váleček, to je nějakej obyčenej ne? já sem s podobnejma dělal, a vždycky se do něho nasákla barva jak do houby a kapalo buď to kapalo všude kolem a nebo se to zažralo dovnitř a na povrchu byl váleček suchej, ty ryhloschnoucí barvy budou asi drahý ne? Nebo máš nějakou představu, na kolik nápisů (5×10cm) by stačilo např. 50ml razítkový barvy (nebo pokud se dá sehnat nějaká lepší (=levnější) tal se, s ní?

Pájo

Kdyžtak mi napiš víc podrobností do mejlu, abych věděl o jaký záměr ti přesněji jde… delají se všelijaké válečky (od molitanových přes textilní až po ty z měkké pryže)… vzdycky se to odvíjí od barvy…

bolak

Jo, a barva musí zaschnout do pár vteřin, a to nevím jestli by to tak s tím razítkem nebo nástřikem bylo.

Pájo

A musí to být opravdu stříkaný (natiskávaný)? …nechces to tedy raději lepit předtištěný na ty kartony lepidlem? Spíš lepidlo zaschne rychleji, než barva.