napis na papier cisla od 0 do 30.ak sa dve cisla lisia o 4,vyfarby ich rovnako.

Ako mam chapat ten pojem ze dve cisla sa lisia o 4?

Nejlepší odpověď
led

V prípade celých čísiel od 0 do 30:
Ak mám číslo „x“,
potom rozdiel medzi číslom „x“ a hľadaným číslo „y“ nesmie byť menší, alebo rovný „3“…
Stačí si otvoriť učebnicu počtov pre 1.a 2.ročník základných škôl
Doplňuji:
Arygnoc,
je to nádherné, ale nechcela som, ako vy, použiť matematiku pre škôlky. Zdalo sa mi to príliš jednoduché :)

Další odpovědi
arygnoc

budeš potrebovať 4 farby – vyskytnú sa 4 varianty čísiel:

x- prvé číslo, y – posledné číslo, z – rozdiel (líšenie sa čísel o, v tomto prípade 4):
farba 1 bude mať obor výskytu x+zn, pre každé n, kde x+zn=<y,
farba 2 bude mať obor výskytu x+1+zn, pre každé n, kde x+2+zn=<y,
farba 3 bude mať obor výskytu x+2+zn, pre každé n, kde x+3+zn=<y,

farba z bude mať obor výskytu x+z+zn, pre každé n, kde x+z+zn=<y,

má zmysel pre z=<(y/2).

jasné?
Doplňuji:
led:

mne sa páči tá jednoduchosť a zrozumizeľnosť vzorcov. :))

aspoň trocha humoru, nie?
hlavne, že je to správne a je to použiteľné.

WeeBear

Vybarvila bych každé číslo, které je násobkem čtyř.., možná to je jinak, ale nevím o co přesně jde, tudíž celkem těžko soudit..