led

Napínanie svalov posiľuje vôľu

Keď budete nabudúce cítiť, že vaša vôľa slabne a vy neodoláte sladkému dezertu, napnite svaly. Výskum publikovaný v časopise Journal of Consumer Research uvádza, že prácou svalov môžeme posilňovať našu vôľu.

http://www.equ­ark.sk/index.php?cl=ar­ticle&iid=1652&ac­tion=itemclic­k&tname=torss&pr=clic­k,default

Otázka:
Myslíte, že to môže byť pravda?

Nejlepší odpověď
annas

Domnívám se, že ano. Silná vůle dokáže divy, i když při překonávání emoci někdy nepomůže
.
Třeba kineziologie – negativní zážitek vytvoří blok nejen v mozku, ale ovlivní i činnost svalů. Proč by to nemohlo být naopak? Působení na svaly a jejich napínání může do jisté míry prospět vůli a usměrnit myšlení.
Kéž by!

Další odpovědi
anonym

Ano, je to tak. Když napínám svaly, chystám se vstát ze židle. A to i tehdy když bych nemusel ale okolnosti mě nutí. Tak například svaly změní tonus dávno předtím, než se začnu bránit.