Wang

Napájení souprav pražského metra -kde má sběrače? Hrozí v nich přímý úraz proudem při pádu do kolejiště, jako v cizině?

Nedávno jsem četl článek: http://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/evropa/246662-muz-branil-zenu-prepadenou-v-parizskem-metru-skoncil-mrtvy-v-kolejisti.html
a je to i v několika am. filmech, kdy padoucha při honičce v tunelu zabije proud, když se dotkne obou kolejnic…

Nejlepší odpověď
baghira

Napájení je třetí kolejnicí, sběrač je na podvozku. Napájecí kolejnice je ve stanicích shora zakrytá.

Další odpovědi
jmhad

v tunelech je napájecí „kolejnice“ podél kolejí.Tam ,když si budete hrát na lumpa, Vám to může ublížit.Ve stanici u nástupiště je to řešeno jinak a bezpečně