Napájení králíků v letním období ?

Kamarád chová králíky. Při poslední obhlídce jeho chovatelského zařízení jsem si všimla,že králíci nemají v miskách vodu a protože bylo vedro,bylo mi jich líto.On mi tvrdí,že v létě když krmí převážně posečenou travou nemusí králíkům vodu dávat.Přidává jim ale i tvrdé pečivo a zrní a já si prostě myslím,že těm králíkům nemůže pokrýt potřebu tekutin jen ta čerstvá tráva.Oni prý si nestěžují,ale kamarád je hlavně línej, sám se vydatně zalívá pivem a králíkům vodu nedá.Máte s tím nějakou zkušenost?

Nejlepší odpověď
honza19hk

králici vodu potřebují.Ipřesto že by jim dal čerstvou mokrou trávu to je málo na celej den.My máme králiků přes 4000 a 2 denně obcházíme králikárny jestli mají vodu.Takže tu viodu my jim měl dávat akor v takových vedreh.

Další odpovědi
kapka

Doporučila bych mu chov pískomilů, ti pokryjí potřebu vody většinou z potravy. Ale králík určitě ne. Chovala jsem králíky a jeden soused byl předseda králíkářů, já to nevěděla, viděla jsem, že má na dvoře králíkárnu, tak jsem se ho šla zeptat, jestli by mi nepřipustil samcem moji první samici, když jsem začínala. Byl moc ochotnej, myslím, že měl radost, že má někdo zájem o chov králíků. Pamatuju si, jak tenkrát říkal: „Králík, když pije, tak žere. Když málo pije, tak i míň žere.“ Zkuste svého líného kamaráda přesvědčit, že mu králíci líp budou žrát a líp porostou, když jim bude dávat pít.

Děda Louda

Máš asi prima kamaráda.

anonym

Já v létě napájím králíky střídavým napětím 230V.