autacek

Napadlo by Vás, kolik lidí neví, co se skrývá a co si vybavit pod slovem sport?

Nejlepší odpověď
annas

Nikdy jsem o tom nepřemýšlela. Původní význam slova sport jsem zjistila u otázky na příjmení se slovem sport. Dříve sloužil k obveselení, rozptýlení atd.

Význam se posunul, dnes beru, že je to nějaká činnosti, při níž se pohybuji, třeba kvůli kondici, nebo se bavit, hrát si d. Nebo je to činnost, v níž se soutěží za určitých podmínek či pravidel.

Další odpovědi
ivzez

Nenapadlo.
Nenapadlo by mne ani to, že to nevím já.

Roman71

No to mne ani nepřekvapuje, zvlášť u mladší generace :D