Marty22

Napadení účtu na facebooku – bylo by možné zajít na policii?

Pokud mi někdo ukradne facebook účet, bylo by možné zajít na policii?
Co by s tím policie udělala?
Pomohli by mi nějak nebo by to byl nepřijatelný požadavek?

Je to myšleno teoreticky, svůj facebook mám chráněný..

Nejlepší odpověď
NikkiHeat

I virtuální krádež je krádež resp. trestný čin. Jsou zneužité tvé citlivé osobní údaje. Dle mě to z pohledu zákona to trestný čin je.....nicméně­......jak by postupovala policie je diskutabilní. Trestní oznámení by asi přijmout musela ale nejspíš by záleželo jaká škoda ti byla způsobena apod. Třeba u Facebooku je to spíš úsměvné ale když ti někdo prolomí účet u sázkové kanceláře kde mám běžně 20–30 tisíc a prosázel by mi je.....tak to by bylo jiné kafe.