bara.sp

Napadení rysem

Jak vypadá napadená zvěř(srnčí) po útoku rysem?

Nejlepší odpověď
www

Především to srnčí musí být viditelně jinak poraněný, či slabý kus. Na vitálního jedince si rys netroufne.
Poté jsou na takovém kusu viditelné známky napadení na hrdle po rdoušení a hřbetě, bocích ap. zase po drápech.
Přesněji může poradit jen odborník, poněvadž rysů je u nás jen málo a myslivci velmi rádi přehánějí! 🙂

Další odpovědi
anonym

Mrtvá… 😉
Rys obvykle zabíjí prokousnutím krku (zvíře buďto vykrvácí, nebo si při pádu zlomí vaz). Krmit se začíná od velkých svalů (kýt) a pokud není ´zrazen´, ke kořisti se krmit opakovaně vrací.