buddha

Napadení kolegou, jaké jsou šance

Dobrý den, Byl jsem napadený v práci kolegou, byli přítomni svědkové (5 lidí). Došlo ke zranění hlavy a já se odbelhal na pohotovost. Tam jsem otřesený uvedl že jsem upadl a podepsal reverz. Později asi o týden později jsem u své lékařky přiznal napadení a zapsala to do zprávy. Rád bych se zeptal jakou mám šanci se žalobou. Nemůžou vzniknout komplikace kvůli původní zprávě nebo reverzu? Děkuji

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

No tak problém by být neměl, na tvou obhajobu můžeš říct, žes byl otřesen. Co se týče samotného napadení je to trošku horší.
Ono v práci a to v každé jsou dejme tomu dva druhy lidí-kolegů. Nevím do které skupiny patříš ty, zda patříš k těm pěti svědkům nebo on k nim patří. Jde o to, že bude nutno prokázat, že tě napadnul.
Co se týče oznámení lékařce, je její povinností toto oznámit orgánům činným v trestním řízení a oni tě zcela určitě vyzvou k podání vysvětlení. Samozřejmě můžeš tak učinit i ty sám pokud se na to zdravotně cítíš.
Musíš však zvážit jak k celé události došlo. Napadení je jedna věc a to je nepřípustné, ale také jsi to mohl vyprovokovat a těch 5 svědků může stát při něm a tvrdit, žes právě upadnul a nyní chceš nějakým způsobem svést vinu na něj. Mohlo by to dojít až ke křivému obvinění.
Tím nechci omlouvat tebe ani jeho, jelikož do případu nevidím a nevím jak vznikl a probíhal.