bolak

Napadají lví samci samice?

Myslím volně v přírodě, jestli se může stát že lev zaútočí na lvici, ale nemyslím kvůli žrádlu.

Nejlepší odpověď
anonym

Ne, nenapadají a to z toho prostého důvodu, že lvice loví potravu a jsou pro přežití celé smečky nepostradatelné i z důvodu zachování rodu.
Lvice loví
ve skupinách, jsou hbitější a rychlejší než samci. Lví samci se zúčastňují lovu pouze někdy, když se loví velká kořist. Tehdy použijí svou sílu a nechají si zvěř nahnat
do svého dosahu a potom ji zabijí. Lvi také hlídají kořist a smečku před vniknutím cizích lvů na svoje území.
Lví chování je stále předmětem zkoumání a dochází k přehodnocení mnohých zažitých představ.
Je jisté, že sociální chování lvů je jiné než u většiny kočkovitých šelem. Lev je smečkové zvíře , ale žije v různých formách společenství.
Nejčastěji se lvi sdružují
v početnějších tlupách, kde téměř neexistuje boj o hierarchii, vedoucí postavení vůdčího samce je neotřesitelné a několik dalších samců je smířeno se svým podřízeným postavením a dokonce je jim dovoleno připouštět samice. Ostatní mladí lvi když dosáhnou dospělosti (cca 2–3 roky) opouští rodnou smečku a žijí odděleně.
Mladí samci se sdružují ve skupinách do té doby než si založí vlastní smečku nebo se stanou částí nové smečky jako podřízení samci.
Občas žijí samci osaměle a jako nomádi se potulují po rozlehlých oblastech.
Někteří lvi žijí v páru.
Pro všechny lvy je typické výrazné teritoriální chování s aktivní obranou svého území.
Je tedy pravděpodobné, že k napadení lvice ze strany lva-samce může dojít pouze v případě ochrany svého území před vetřeleckým lvím párem, kdy vedoucí lev
se svými podřízenými samci brání území svojí smečky.

Další odpovědi
Drap

Proč by to dělali ?

cochee

Lvi jsou stádní zvířata, takže ne – tím by jen plýtvali energií. (Teď nemyslím, že by hned většina útoků měla fatální následky.) Snad nějaké to pošťuchování u žrádla, protože u lvů loví lvice, ale samci žerou první.

www

Vyjma žrádla lvice nejsou samci napadány. Napadají ale bez rozdílu pohlaví mláďata (dokonce i svoje) a nezřídka je zabijí. Zkušená samice je proto vždy od kteréhokoliv samce odvádí do bezpečné vzdálenosti.
Studium