Kepler

Napadá vás něco, v čem jsou ještě USA slabé v porovnání s ostatním vyspělým světem?

Mně třeba jen v oblasti dopravy napadlo, že tam vlastně neexistují rychlovlaky. Je tam jenom jedna trať mezi Bostonem a N.Y. Jen tam se chvilkama jede až 240, ale většinou jen 160 a jen tam mají betonové pražce, jinak v celé USA dosud jen dřevěné.

Nejlepší odpověď
mosoj

V morálce!

Další odpovědi
Mc Merkurion

… především v nátuře >>> nedávno ještě u nich visely cedule „je pro bílé“ a dnes by kázaly o morálce (jakmile natočí film, musí tam prostě bejt černoch, i kdyby měl sloužit ve wehrmachtu), viz nedávná kauza #MeToo, jejich filmy jsou plné ochrany životního prostředí a jak spasí svět, ale Kjótský protokol nepodepsaly, válčej všude možně, ale od druhý světový snad nikde nevyhrály …
… rychlovlaky u nich nejsou proto, že i tak by to trvalo dlouho, u nich je silně rozšířená letecká doprava, a nákladním vlakům (který teda svojí délkou stojí za to), je to jedno …
… oni nejsou slabí, jsou prostě jiní …

marci1

Napadá mě možná zdravotnická péče a zdravotní pojištění.
https://stryc­zek.blog.idnes­.cz/blog.aspx?c=593514

led

Nedokáže presvedčiť občanov o nezmyselnosti osobného vlastníctva strelných zbraní.

Klaproth

Lety do vesmíru – američanům havarovaly dva raketoplány i s posádkou. To se žádnému jinému státu nepovedlo.

Drap

Třeba ve školství. Řada absolventů středních škol, neni schopna přečíst článek třeba z novin.

plebs

Tak třeba veřejný dluh mají jenom 120%, na př. Japonsko 250%, tam je velká rezerva, to ti pitomci v Číně mají 46% a putinovci jenom 17%

Rokio

Je zde ještě trest smrti.

zjentek

Konkrétně to neumím pojmenovat, ale kdyby USA byly „silnější v porovnání s ostatním vyspělým světem“, ostatní vyspělý svět by zanikl a všude by byly USA.

IMHO bude jednoho dne všude PRC, nikoli USA ;)