Kepler

Napadá vás, jak zakročit proti sprejerům?

Já prostě ty puberťácké xindly bytostně nesnáším. Něco jiného je art spray na vyhrazených místech. Ale když vidím, jak se ty klikyháky objevují na nových fasádách nebo dokonce na památkách, bere mě čert.

Nejlepší odpověď
ten který je

Jednou z možností je sebrat vandalovi sprej a posprejovat vandala.Stalo se tak v pražském metru,kdy jeden cestující takto zakročil proti řádění primitiva.

Další odpovědi
Funna

pokud je nechytíš při činu, tak asi nijak…ale existují antigraffiti nátěry…možná to některé odradí od dalšího „podpisu“, ale hlavně to pomůže tomu, kdo to po nich bude likvidovat…

Pepa25

Důležitá je hlavně důslednost při odstraňování, dobrý je antigraffiti nátěr.

elkon

Dal bych jim „přes dr*ku“ a nechal vše vyčistit a ještě zaplatit tučnou pokutu.

Klaproth

Nemusí nutně jít o puberťácké xindly. U nás posprejovali 14 dní starou omítku na zdi okolo hřbitova. Chytili je okolo jedoucí místní hasiči, jednalo se o opilecký manželský pár ze sousední vesnice ve věku cca 40 let. Před lynčováním je zachránila přispěchavší hlídka policie. Obec to na své naklady opravila a vymáhají to na nich. Už jsou to 3 roky a nezaplatili ani korunu, neb jsou sociálně slabí. Dostali neoficiální áíkaz vstupu do místní hospody, teď musej chudáci chlastat lahváče před samoobsluhou.

DoTazatel

To chce spíš prevenci, začít od základů. Zajistit řádnou výchovu, vysvětlit význam památek a architektury tak, aby chápali její důležitost.

Případné víniky potrestat víc jak drobnou pokutou, ukázat exemplarní příklady pro ostatní. Stanovit předem výši trestu za sprejování, aby je případný trest odradil. Dbát na to (často je městům aj. správním celkům jedno, že je celý most nebo budova posprejovaná. Začínají to možná řešit až když se jedná o památku nebo nějakou důležitější veřejnou budovu, ale ani pak není ta jejich iniciativa žádnou slávou). Je třeba být v tomto ohledu přísnější a častěji (a aktivněji) proti tomu zakročit.

Gus_Fring

V jedné asijské zemi se nesmí zvykat žvýkačky. Tudíž se neobjeví vyplivnuté na zemi. A nikdo si to nedovolí nedodržet, protože je za to trest. Možná by zákaz prodeje sprejů pro většinu osob mohl pomoci.

Kepler

Funna: co jsou to antigraffiti nátěry?

Funna

je jich spousta…třeba tenhle…https://­www.cz.weber/vnej­si-fasady-omitky/jak-chranit-omitky-proti-graffiti

ten který je

Keplere:https://www.super-bydleni.cz/jak-ochranit-fasadu-pred-sprejery/

Kepler

Dík!

Kepler

Problém je v tom, že je skoro nikdy nikdo nenachytá. Kamery jsou většinou na nic. Drakonické tresty by asi neprošly.