Arisu

Nevíte, proč při odmrazování mrazáku zůstal i po několika hodinách v lednici led?

Namrzlý mrazák

Upozornění

Zdá se, že jste příliš struční. Nešetřete písmenky a důležité informace napište přímo do otázky.

Ahoj, dneska jsem odmražovala mrazák a když jsem vyndala jeden ten rošt, kus plastu na zadní části ledničky odskočil. Šáhla jsem tam rukou a nahmatala led. Ani po několika hodinách se to neodmrazilo. Hledala jsem nějakou tu odtokovou dírku ale nic jsem nenašla. Je to whirlpoolka a má být no frost ale stejně namrzá. Nevíte co s tím? Děsí mě že mám led v útrobách lednice. Díky

Nejlepší odpověď
Kepler

Já mám taky starší Whirpool no frost, ale nic mi nenamrzá. Odtokové dírky nejsou vidět, ty jsou prý nějak schované, ještě jsem na to nepřišel. Pravděpodobně ti nefunguje režim automatického odmrazování. Pokud chceš odmrazit rychle a efektivně, strč do vypnutého mrazáku hrnec s téměř vařící vodou a zavři dvířka. Po dvou hodinách led odtaje a dá se odstranit mechanicky. Samozřejmě záleží na velikosti mrazáku.

Další odpovědi
cochee

Popis je poněkud nedostatečný. Co znamená „odskočil plast?“ Udělala se díra ve vnitřním plášti? Kam jsi šáhla rukou, na ten plášť nebo do té díry pokud se utvořila? Je-li opravdu led ZA vnitřním pláštěm, respektive v prostoru mezi vnitřním a vnějším pláštěm, je, řekl bych, po mrazničce. Je porušena tepelná izolace a mraznička nejen že bude hrozně žrát (elektřinu), ale navíc nejspíš neudrží požadovanou teplotu. Ze stejného důvodu se tento led jen tak nerozmrazí, přece jen se utvořil uvnitř tepelné izolace