vlkadam10

Námět na píseň

Potřeboval bych poradit kamarádovi jak na píseň v žánru hip hop nebo rap melodicky protože on tenhle styl má rád, ale nemá inspiraci a něco potřebuje. Neporadil by my někdo inspiraci nebo sem napsal nějakou kratoulinkou píseň z jeho hlavy. DĚKUJI! Kamarádovy se to určitě bude líbit!

Nejlepší odpověď
SeptikB

Musíte si uvědomit, že:

  1. hudba je nejen umění, ale také samostatný obor srovnatelný třeba se stavebnictvím. Když nevíte, jak postavit zeď, nesnažte se postavit barák. Špatných písniček už existuje hodně, nepotřebujeme dal­ší.
  2. musí to jít od srdce. Já do písničky vždy vkládám svou náladu – když jsem naštvaný, napíšu si to do písničky a přidám k tomu agresivní hudbu. Stejně tak nejde složit veselou písničku, když máte deprese.
  3. Problém hip-hopu a rapu je ten, že se každý snaží povýšit nad ostatní, nebo aspoň nadávat konkrétní skupině lidí. Jenomže postupem času už není na co nadávat. Je velice těžké prorazit něčím neotřelým, všechno už tady bylo.
  4. ono se zdá, že rap je melodicky jednoduchý, ale rozhodně to není jen „čtení textu“. Musíte umět výborně frázovat a si zvolit vhodná slova do textu. Dokonce vznikla celá literární věda, aby mohla rozebírat básnické druhy veršů podle přízvučnosti apod. Navíc to chce přirozeně cítit rytmus a mít zajímavý hlas.
  5. Pokud jste dočetl až sem a stále jste to nevzdali, napište si píseň o tom, jak jste se snažili najít inspiraci. Vymyslete si cokoliv 😉