Chris.K

Námět ke knize

Dobrý den, nikde jsem bohužel nenašla odpověď na mou otázku, proto doufám, že ji naleznu zde. Myslím si, že mám více než zajímavý námět ke knize. Problémem je, že nevím na koho, respektive na jakého spisovatele se obrátit. Děkuji.

Nejlepší odpověď
Pájo

Pokud si netroufáš o tom sám začít psát, bylo by dobré o tom svém námětu nějakou dobu popřemýšlet a pak třeba natočit kratší video (pokud máš digitální kameru, webkameru nebo lepší mobil s kvalitnějším záznamem videa), kde bys vlastními slovy (více či méně podrobně) popsal, o co se vlastně jedná.

S tím videem by se pak dalo pracovat. Někomu ho ukázat. Můžeš ho znovu a znovu lépe přetáčet, abys svůj nápad lépe a přesněji popsal. Je to rychlejší a pro mnoho lidí jednodušší způsob, jak se vyjádřit (než psaní). Není důležité, jak budeš na videu vypadat, ber to jako pracovní pomůcku. Při tom, jak píšu, mne logicky napadá to, že to vlastně nemusí být ani video, ale klidně by postačila zvuková nahrávka (mp3), kterou pak snadno můžeš komukoli pustit, až nápad bude kompletní.

Něco podobného jsme lehce probírali i zde:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/hledam-nekoho-kdo-by-chtel-napsat-knihu-mam-pribeh-ze-zivota

Doplňuji:
Zatím se nestrachuj za kým jít a vytvoř to, co radím. Díky tomu si řadu věcí srovnáš a ujasníš.Bez toho jsou Tvé myšlenky bezcenné. Začni tím, že příběh shrneš v pěti minutách na A4. A úkol bude splněn.
Později se k tomu budeš vracet znovu a znovu a rozepisovat vše podrobněji.

Další odpovědi
anonym

Námety, fakt dobré námety, sú vzácny artikel.
Skúste urobiť náčrt, potom ho rozširujte (môže to trvať roky) a spisovateľa ani nepotrebujete.

Osobne:
Som trocha skeptik.
Dnes (Sodoma a Gomora sú kláštor) už nemáte skoro s čím preraziť.
Na internete je hromada sexu, popráv v priamom prenose, znásilnení takisto a krvi až až.
Hádam len Matka Tereza nekonala v priamom prenose. Poznáme názory homosexuálnych ľudožrútskych vrahov, lesbických žien v Zambii (AIDS, nejaký AIDS nám neublíži), vedcov v Anglicku na právo veľrýb a delfínov na ľudské práva, poznáme názory kdekoho, len obyčajných ľudí nie. Obdivujeme umelo vytvorené celebrity (ako sa volá ta tehotná blondína, čo si teraz vyberá, s kým vlastne čaká potomka), ždímame z bulváru potoky krvi, lačnieme po nahých modelkách a divíme sa, že i normálni ľudia (rozumej neznámi, nešľachtení metrosexuálnou kultúrou a pod.) dokážu podať výkony akožeprofesionálov. Tak s čím chcete prekvapiť?
A práve tie nenásilnosti na internete a mám obavu že i v bežnom živote, už nikoho nezaujímajú.

Conchus

Vezměte si písánku, tužku a začněte psát. Tak za týden, měsíc uvidíte, jak moc to byl dobrý námět.

Chris.K

Děkuji moc za rady. Kri Kri: U mého příběhu nezmiňuji ani jedno téma, které jsi psal. Problémem je, že sama na psaní nemám čas. Již jsem to zkoušela, ale došla jsem k názoru, že určité věci a situace nedokáži popsat jako zkušený spisovatel. Nechci přesně psát detaily. Ale je to příběh – životopis o dvou tvářích plný zvláštních osudových situací, někdy smutných i velice zábavných historek, o boji sám se sebou, životě pražské smetánky, realitě atd. To jen velice stručně.
Pájo: To není špatný nápad. Ale asi mi to bude trvat dát dohromady, když jsem na to sama. A hlavně bude asi dilema za kým s náhrávkou pak jít.