HZK

Nalil jsem do myčky Miele hrnek octa na pročištění, nelíbilo se jí to, hlásila chybu F70. Nevíte, co s tím?

Nalil jsem tam hrneček, jela nejspíš chvíli a pak se ozvala chyba F70 a blikají všechny ledky průběhu myti. (zareagoval jakýsi Waterproof ventil).
Myčka nelze vypnout jinak než jističem. Jakmile ho zapnu, myčka jede nezávisle na otevřených dveřích a na vypínači.
Prolil jsem to Asi 6 litry vody a nezabralo to. Lze s tím něco dělat, kromě servisu?
Miele G1220l https://elektro­.hyperinzerce­.cz/mycky-nadobi/inzerat/8651927-mycka-miele-g1220i-nerezova-vestavna-nabidka-kralovehradecky-kraj/

Líbí se mi ty (ne)úpravy zdejších adminů, co si myslej že fakt něco upravili :D

Díky za cenou radu, nebylo to octem (shoda náhod že tam 2 roky kapala voda a zrovna teĎ při čištění to zvedlo plovák), ale za to jsem poznal že to má skutečně plovák a poznal jsem i další součásti. Myčka je 3 den rozebrána, původní trubka kde to teklo je spravena, ale našlo se další ložisko.

Nejlepší odpověď
anonym

myčka se může snadno poškodit pokud použijete ocet s vyšším obsahem octové kyseliny (více než 5%). Tuto poučku obvykle uvádí manuál ke každé myčce. Může dojít k rozleptání dříve vodotěsných součástí, ty začnou propouštět vodu a je malér. To pravděpodobně také aktivovalo chybu F70…

více zde k opravě chyby http://www.rou­terjanitor.com/2011/08­/dishwasher-broken-miele-f70-error.html

anonym

je možné že myčka prosakovala z jiného důvodu už předtím ale nečistoty a vodní kámen který jste použitím octové kyseliny odstranil mohly neděsnost znovu odkrýt. Příčinou tedy nemusel být ocet sám. Tak jako tak se nebojte myčku otevřít a ve spodní části odstranit veškerou uniklou kapalinu, pokud se chyba bude opakovat nezbude vám než hledat místo kudy kapalina uniká a koncovky utáhnout, praskliny zalepit.