Avatar uživatele
HZK

Nalil jsem do myčky Miele hrnek octa na pročištění, nelíbilo se jí to, hlásila chybu F70. Nevíte, co s tím?

Nalil jsem tam hrneček, jela nejspíš chvíli a pak se ozvala chyba F70 a blikají všechny ledky průběhu myti. (zareagoval jakýsi Waterproof ventil).
Myčka nelze vypnout jinak než jističem. Jakmile ho zapnu, myčka jede nezávisle na otevřených dveřích a na vypínači.
Prolil jsem to Asi 6 litry vody a nezabralo to. Lze s tím něco dělat, kromě servisu?
Miele G1220l https://elektro­.hyperinzerce­.cz/mycky-nadobi/inzerat/8651927-mycka-miele-g1220i-nerezova-vestavna-nabidka-kralovehradecky-kraj/

Líbí se mi ty (ne)úpravy zdejších adminů, co si myslej že fakt něco upravili :D

Díky za cenou radu, nebylo to octem (shoda náhod že tam 2 roky kapala voda a zrovna teĎ při čištění to zvedlo plovák), ale za to jsem poznal že to má skutečně plovák a poznal jsem i další součásti. Myčka je 3 den rozebrána, původní trubka kde to teklo je spravena, ale našlo se další ložisko.

Upravil/a: HZK

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? anonym, johana 56, kodl67 před 2282 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Odpoveď byla označena jako užitečná

myčka se může snadno poškodit pokud použijete ocet s vyšším obsahem octové kyseliny (více než 5%). Tuto poučku obvykle uvádí manuál ke každé myčce. Může dojít k rozleptání dříve vodotěsných součástí, ty začnou propouštět vodu a je malér. To pravděpodobně také aktivovalo chybu F70…

více zde k opravě chyby http://www.rou­terjanitor.com/2011/08­/dishwasher-broken-miele-f70-error.html

Upravil/a: anonym

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Odpovědi.cz Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

je možné že myčka prosakovala z jiného důvodu už předtím ale nečistoty a vodní kámen který jste použitím octové kyseliny odstranil mohly neděsnost znovu odkrýt. Příčinou tedy nemusel být ocet sám. Tak jako tak se nebojte myčku otevřít a ve spodní části odstranit veškerou uniklou kapalinu, pokud se chyba bude opakovat nezbude vám než hledat místo kudy kapalina uniká a koncovky utáhnout, praskliny zalepit.

před 2288 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek