glojcka

nález nahlášeného řidičáku

Ahoj, ztratil sem peněženku ( občanka, řidičák atd.) nahlásil sem ztrátu druhý den na PČR, jelikož v sobotu na MěÚ nejsou. Bylo vše zprotokolováno atd. Dnes se peněženka našla. Otázka zní dá se používat řidičák nebo si budu muset nechat udělat nový? (u občanky si sem vědom, že jakmile je jednou nahlášena, že je neplatná..)Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
kapka

Stalo se mi to samé, též ztráta a nahlášení na policii. Po pár dnech nahlášení na magistrátu města, s tím, že potřebuji novou občanku a řidičák, tedy podáním žádosti o vystavení nových dokladů. Přinesla jsem i zápis od policie. Pán na přepážce mě docela vyvedl z omylu, že jsou moje doklady vedené jako neplatné. Opravdu mi tvrdil, že pokud by je někdo zneužil, nemuselo by potvrzení od policie stačit. Dokud nejsou doklady nahlášené jako ztracené na magistrátu, tak pořád platí. Hodně jsem se tomu divila, pořád jsem se hájila tím, že přeci mám papír od policie. Ale pán mi tvrdil, že policie nemá žádnou povinnost to hlásit na magistrátu a také to nedělají. To si musí majitel dokladů oběhat sám.
Já jsem si tedy na magistrátu požádala o nové doklady a zrušení těch starých. Pak se moje doklady zase našly. V popelnici, zloděj se zbavil toho, co nepotřeboval, jenže než se ke mně zase dostaly, tak už jsem měla zažádáno o nové, staré tedy už neplatily.
Ale z Vaší otázky chápu, že jste na magistrátu či obci ještě ty staré doklady nezrušil, takže jsou stále platné. Dokonce i poté, co to bylo nahlášeno na policii, tak mi tvrdil ten úředník na magistrátu.
Osobně si myslím, dle své zkušenosti, že jste doklady našel včas a nové dělat nemusíte. Ostatně nejlepší bude ověřit si informaci na úřadě, který doklady vydává.
Doplňuji:
Nevím, jaké všechny přesně ztratil Kric.ouwner doklady, ale pokud Vám se jedná o občanku a řidičák, tak za OP zaplatíte 100,–Kč a za ŘP 50,– Kč. Zda jste to ztratil nebo Vám ukradli, to nemá vliv, cena je stejná.
Jinak má pravdu, že byste měl zajít na policii a říci jim, že už se to našlo a zjistit, zda to hlásili na MěÚ, kde mají jedině pravomoc doklad zrušit. Pravděpodobně to nehlásili, protože, jak jsem psala, jejich povinnost to není.

Další odpovědi
Michal Kole

Nejspíš si jej budete muset nechat udělat znova, protože je už nahlášen jako neplatný.

Mapel

Zajít na MěÚ a tam si to ověřit.

Kric.ouwner

Já vám to řeknu tak jak to je , stačí si zajít na Policii kde jste ztrátu nahlašoval ( co nejdříve ) , stáhnout svou výpověď s tím že jste všechny doklady našel a zeptat se jestli to nahlašovaly na Magistrát ( pokaď ano nic s tím dělat nemůžete a magistrát vaše doklady už neobnoví a udělá vám nové ) , poté se nechat třeba za 2–3 dny nechat policií chytit za volantem a nechat si proflastrovat řidičák a poté by jste měl klid 😉 , jde jen o to jak rychle zareagujete , mě se toto stalo minulí rok a za všechny doklady jsem měl zaplatit 5,5 tisíc , poté mi volal člověk který dělal u hasičů že mu moje doklady vlítly na dálnici oknem do klína údajně ze střechy mého vozu a tak jsem to takto udělal a mám klid …