libin99

Nález mobilu

Našel jsem mobil ale je zablokovaný. Jak byste se zachovali vy? Nevím co sním mám dělat…

Nejlepší odpověď
www

Ztráty a nálezy neznáš?

Další odpovědi
brillant

Nalezenou věc je povinen nálezce odevzdat na příslušném úřadu.

Zdroj: http://detekto­ry.hantec.cz/clan­ky/nalez-veci-v-obcanskem-pravu-44.html

ten který je

Vrat ho,je ti k ničemu,policie ho může lokalizovat takže můžeš mít malér.Když ho vrátíš pomůžeš tím majiteli!Vrat ho.
Doplňuji:
Zajdi s ním na policii.Policie najde majitele.

Tyler Durden

Pokud se jedná o „věc nikoli nepatrné hodnoty“, je její neodevzdání možno kvalifikovat podle tr. zák. jako trestný čin zatajení cizí věci. Pokud má tedy mobil hodnotu nikoliv nepatrné hodnoty, pak ho odevzdej buď na příslušném městském úřadě nebo na Policii ČR, a to proti písemnému potvrzení. okud si ho nikdo nevyzvedne do 1 roku, tak by jsi snad mohl na něj uplatnit nárok