Kepler

Nalétávají vám už taky do bytu (domu) mouchy?

Jak se venku ochladilo, už jsou tu. Jednu takovou mršku otravnou jsem honil s biolitem v ruce dobrou čtvrthodinu. Nesnáším ty alkoholiky, i když na rozdíl od komárů v noci spí. Existuje ještě něco dotěrnějšího i mimo říši hmyzu?

https://pixaba­y.com/cs/vector­s/mouchy-pit%C3%AD-pivo-festival-oslava-161350/

Nejlepší odpověď
ivzez

Moc je zatím nevidím.

Je zajímavé, jak dokáže být jedna jediná moucha
otravnější, než když jich je více.

Ještě jedna věc mne zaujala. V dřívějších letech tu bylo
od jara do podzimu hodně much. Ale v posledních letech,
co jsou ta vedra, mouchy téměř nevidím.
Ne, že by mi chyběly, jen mne to zaujalo.

Další odpovědi
iceT

Nene, eště pořád mám v oknech síťky.

orwell

Já zde mám letos much akutní nedostatek. Možná je to tím, že jsem se začal častěji mýt. Měl bys o tom taky začít uvažovat. Otravnější než hmyz dokáží být i někteří podnapilí hajzlíci, kteří si v hospůdce k tobě přisednou a prudí.

briketka10

Měla jsem je doma celý léto!
Kvůli sousedům, kteří měli na zahradě berana.
Byli odporný! Sedali všude. Masařky, zlatý a zelený.
Ještě sem některá otravná mrcha zabloudí a nedá
pokoj i si kousne. To už jen ta menší černá, ale stačí!
Likviduju je Predátorem 3D bezvadnej postřik i na
pavouky. Mouchy jsou fakt hnus! FŮŮJ

Ale jednou na chatě, když jsme zatopili začali vylejzat
mouchy z děr za chvilku ožily a lítaly, jak zběsilý.
Nic tam kromě starých nefunkčních mucholapek nebylo.
Přilepilo se jich jen několik..
Zkusili jsme tedy kousky obvazu namočených v medu,
ale výsledek byl jen pokapaný schody od shora dolů a
celý podkroví od medu. 😁

Kazatel

Chce to pořádně vyšůrovat. Vždycky si představím co mouchy nejvíc láká a vybaví se mi jimi obsypané lejno.

nyjono

Jj, už nějakou dobu.
A taky mě napadlo trochu přitopit. Mám tu teď 18 st. Na noc dobrý, ale přes den nic moc.

elkon

Žádné mouchy doma nikdy nemáme, záclony to jistí.

Kepler

nyjono:
proboha, v čem to bydlíš, středověkém hradě? Já mám doma pořád 24 st., a to jako kuřák nepřetržitě větrám ventilačkou!
Kazatel, elkon:
vyšůrovat ani záclony nepomůžou, mouchy teď jdou za teplem!

elkon

To musím vědět já, jestli tu mouchy máme, nebo ne. Nepamatuji, že bych někdy doma honil nějaké mouchy.

Kepler

ivzez: jakmile je delší období sucha (a to bylo zkraje léta taky i letos), tak se to na stavech hmyzu citelně projeví. To se týká bohužel i včeliček. Ruku v ruce s tím ubývá i ptactva. Ach jo, doufám, že ten hmyz nenahradí metla Alláhova.

ivzez

Tak spojovat to se suchem mne nenapadlo.
Děkuju za vysvětlení.

Kepler

orwell: já teda mám opačnou zkušenost. Jakmile vyjdu ze sprchy čistý a voňavý, tak je to s nimi k nevydržení. Ty mouchy to snad pojmou jako třídní boj, nebo co.