Avatar uživatele
anonym

Nakupujete vědomě prošlé potraviny v obchodech?

Občas vidím krámek, který prodává prošlé potraviny. Vždycky jsem si myslel, že se to nesmí, ale asi smí, při dodržení podmínek, i když podmínka, že musí být výrobek zdravotně nezávadný, je podivná. Tu přeci nemůže prodejce zaručit a přitom za ní zodpovídá. Nakupujete takové potraviny?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? dáma z ČR, marci1, Vroudenspil před 3021 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Existuje datum spotřeby (spotřebujte do) a datum minimální trvanlivosti (minimální trvanlivost do). Potraviny s prošlým datem spotřeby se nesmí prodávat, po tomto datu mohou být zdraví nebezpečné. Minimální trvanlivost znamená, že určitou dobu po tomto datu jsou potraviny stále poživatelné bez rizik pro zdraví a prodávat se za stanovených podmínek mohou.

Ale snažím se je nekupovat.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
gecco

Ne…
Příznam se, že a takovém krámku ani nevím…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Vroudenspil

Jednou , Iron Maiden pivo . Nutně jsem ho musel mít doma na skříni . Ps.: Cucnul jsem si mělo rok po záruce , asi mu nic nebylo. Vylil jsem ho radši , pít to fakt nebudu .

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Martinuss

Některý jo, třeba hermelín neni vůbec špatnej i po záruce, tomu to vůbec nevadí

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

ano, samozřejmě, je to vítaná finanční výpomoc, akce vyhledávám často a (zatím) jakž-takž žiju

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Radius

Vědomě źádné prošlé potraviny nekupujeme (ty v obchodech kam chodíme nemají), ale občas narazím na zlevněné zboží, kterému asi za 3 dny vyprší doba spotřeby (např sýr, jogurt…) tak to občas koupím, je na tom papírová samolepka se slevou, doma to hned sním nebo dám do chladničky a sním hned druhý den.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arachis

Ano s radostí, ale jen něco. Už vím, že nikdy ne majonezové saláty, kávu a čokoládu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Vím, že takové prodejny existují (snad i v Praze), ale nevyhledávám je.

Když jsem na konci června ve zdejším krámku u Vietnamců náhodou narazila
na zlevněné máslo (Laktos) s datem spotřeby další den a cenou 15 Kč/250 g, koupila jsem posledních 7 ks do mrazáku.
Poslední jsem spotřebovala těsně před Vánocemi, bylo samozřejmě v pořádku…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

před 3021 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek