amigas

Nakupování na Amazon.com

Ahoj, rád bych se zeptal jestli někdo nemá zkušenosti s nakupováním na amazonu (lokace USA). Jde mi o to, že někde se uvádí formulace typu, že „některé zboží nelze do ČR poslat, např. některá elektronika apod.“ Bohužel mi není jasné co je vágní „některá elektronika“ a už vůbec ne „apod.“.
Potřeboval bych koupit dražší hodinky.
Jak je to také např. s poštovným či clem? Děkuji za každou zkušenost!

Nejlepší odpověď
kazisvět

Možná to jde zjistit jinak, ale já se na Amazonu dozvím, že konkrétní zboží nejde poslat do ČR, až po vložení do košíku před zadáváním platby. Tam to zjistíte spolehlivě. Alternativou je pak služba typu ShipiTo (viz zdroj), které přeposílají zboží z USA.

Clo platit nebudete, DPH 19% ano, pokud je hodnota hodinek vyšší než 150 EUR. Pokud budete mít štěstí, hodinky projdou i bez proclení, ale nespoléhejte na to. Poštovné bych odhadoval okolo 200 Kč.

Zdroj: www.shipito.cz/

Další odpovědi
ReHu

Zkus se podívat na dopravu zboží přes eBay.