Lid dum

Pokud jako podnikatel nakupuji zboží z obchodu, stačí mi k účetnictví klasická účtenka, nebo musí být s razítkem?

Dobrý den, začínám s podnikáním a zajímalo by mě, pokud nakupuji zboží z obchodu, např. Lidl, Billa atd., stačí mi k účetnictví klasická účtenka, nebo musí být s razítkem? Děkuji

Odpovědi
JájsemRaibek

Od doby co se vede elektronická evidence tržeb a účtenkaobsahuje znaky o zaevidování EET, razítko již není vyžadováno.
Příjmový doklad a výdjový doklad, který se zavádí do účetnictví si na základě účtenky vystavuje daňový subjet sám a právě tento doklad činí dkladem pro účetnictví.

Drap

FÚ většinou vyžaduje razítko a podpis

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.