Nákup přes e-shop

Nedávno jsem si objednala zboží,asi za týden mi bylo napsáno, že zboží je vyřízeno. Podotýkám, že vyřízeno bylo pod kompletní objednávkou. Asi za 2dny mi bylo napsáno, že zboží je předáno PPL službě, ale cena byla asi o 200kč menší. Po komunikaci s paní majitelkou jsem se dozvěděla, že zboží nebude kompletní. Před tím mě ale o tom nikdo neinformoval. Já ale nekompletní zboží nechci, musím to prevzít, je mi vyhrožováno vymahači.

Nejlepší odpověď
standa

Aby bylo vše v naprostém pořádku, doporučuji tento postup:

  1. zboží si převezměte (ostatně řádně jste si jej objednala a převzít byste si jej de´jure vlastně měla) a případně i zaplaťte
  2. následující den (a nebo klidně tentýž den) zboží vraťte s odvoláním na ustanovení občanského zákoníku § 53/7 (viz odkaz níže) a požadujte vrácení peněz

Výe zmiňovaný postup je naprosto legální, ale ve vašem konkrétním případě bych možná zvážil racionální postup a převzetí zboží, resp. jeho zaplacení bych se nějakým legitimním způsobem vyhnul, a to zejména proto, abyste neměla následné problémy s vymáháním vrácení peněz, na které máte jednoznačné právo…

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/obcanzak/cas­t1.aspx

Další odpovědi
Ala81

Podle meho nazoru, pokud nic neprevezmete, nemusite nic platit a nikdo vam nema co vyhrozovat. Dopravce vam zbozi nemuze vnutit a pozadovat po vas penize, ostatne prevzeti zbozi potvrzujete podpisem.

Druhou moznosti je pred dopravcem rozbalit a prekontorolovat obsah, jestlize je dodavka nekompletni, nemusite zbozi prevzit, vyplnite protokol, proc jste ho neprevzala (je dobre prilozit kopii objednavky, ktera dokazuje nekompletnost) a dopravce si to uz vyridi s prodejcem.

mila 14

No můžete odstoupit od smlouvy napište duvody ale píseně abyste měla doklad a nemohlise vymlouvat .A nebo zboží převzít a hned ho reklamovat ale musitemít smlouvu nebo náký doklad v jakym mělo bit zboži jestli kompletni nebo ne maj na reklamaci 30 dmi jinak napište na čojku a ty ai stím poradí doufám že sem vám pomohla

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.