blanž

nákup automobilu

přítel prodal svoje osobní suto a koupil jiné na jméno své dcery s tím že auto bude patřit i jejím sourozencům a budou k nám jezdit na víkendy a prázdniny,dcera ale auto pujčuje bývalé manželce od přítele a jejímu novému příteli a my si musíme pro děti jezdit když je má můj přítel mít na víkend,dcera musí auto nechávat doma svoji matce a jejímu příteli protože u matky bydlí a nechce se s ní hádat ,má přítel nějakou možnost dostat toto auto zpět od dcery

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Domnívám se, že se jednalo o darování, tedy pokud auto koupil a přenechal někomu k užívání.
Pokud obdarovaný nejedná podle toho jak dárce zamýšlel, může se svého práva domáhat soudní cestou. Tedy nejprve po dobrém-pokusit se, aby obdarovaný dar vrátil-tedy přepsal zpět na dárce a pokud to nepomůže, tak soud.