Dodisek

Když si založím živnost na nákup a prodej ojetých aut, musím je po nákupu přepisovat na sebe? A musím je pojišťovat?

Zdravím chtěl bych si založit živnost na nákup a prodej ojetých aut. Potřebuji se zeptat když koupím auto, musím ho přepsat na sebe, nebo se dá nějak do odhlášky a až ho prodám, tak nový majitel si ho zase přihlásí? + musím pojistit, nebo ne, když auto bude stát na zahradě?
Děkuji moc :)

Odpovědi
Edison

Kde je zase utopená otázka? Opravdu je takovej problém do pole pro otázku tu otázku napsat???

elkon

Myslím, že vám živnostenský úřad nepovolí, aby auta stála na zahradě. K tomu je potřeba mít odpovídající prostor.

cukrar

Koupíte vozidlo a MUSÍTE do 10 dnů nahlásit vozidlo na sebe, včetně pojištění. Jinak hrozí sankce až 50tisíc. To že auto stojí na zahradě, nic neřeší, pojištěno být musí.
Viz zákon 168/1999 a 56/2001

Edison

Cukráři, mýlíš se. Pojištěno být nemusí, pokud není na veřejné komunikaci, tedy nepodílí se na provozu. Jak sám název pojištění napovídá: Zákonné pojištění na škodu způsobenou v souvislosti s provozem motorového vozidla. Pokud někomu stojí na zahradě, na provozu na veřejných komunikacích se nepodílí! Nemluvě o tom, že RZ lze stále dát do depozitu.

Miroslav S

I pro depozit RZ je potřeba mít vozidlo pojištěno na současného majitele uvedeného v dokladech. Pokud je majitelem autobazar, musí být uveden v TP a při vyzvednutí značek úřad požaduje platnou pojistku, klidně jen na jeden den. Některé pojišťovny měly pro autobazary speciální sazby, některé bazary řeší depozit (zkušební jizdu) pomocí převozních značek