Michal Kole

Náklady na volby jsou přece ze státního rozpočtu tak by přece výdaje státu měli být veřejné ?

Příspěvek politickým stranám na volební kampaň je jen část z volebního rozpočtu. To na mysli nemám. Spíš mi jde o ostatní státní náklady, jako plat volební komise.

Co se ještě platí ?

Odpovědi
Drap

Příspěvek politickým stranám neni součástí volebních nákladů. Vyplácí se až podle výsledku voleb.
Náklady na volby jdou přes MV a patří tam náklady na hlasovací lístky, tvorba sčítacích a vyhodnocovacích programů, firma která toto zajišťuje. Informace o volbách /všeobecně pro občany/, tisk volebního zákona a vyhlášky, náklady na cestovné a svoz lístků, odměny volebním komisím, a asi ještě nějaké drobnosti.

anonym

refundace mezd, pokud se se zaměstnavatelem nedohodne o jejich odpuštění.