nájemník se po ukončení nájmu odstěhoval bez předání a uhrazení dluhu

Nejlepší odpověď
standa

A otázka zní ?

Pokud by snad měla otázka znít např. „Jak dále postupovat?“, tak zjednodušená odpověď by zněla:

  • nejprve je nutné zjistit KAM se dotyčný odstěhoval
  • na tuto novou kontaktní adresu pak písemně sdělte dvě skutečnosti, a to ´oznámení o zrušení nájemní smlouvy pro hrubé neplnění povinnosti a ´výzvu´ k úhradě dluhu
  • protože bývalý nájemce nejspíš nebude reagovat, tak po 14 dnech podejte žalobu

Nic lepšího vymyslet nelze ☹

Další odpovědi
cukrar

…a dluží Vám dva nájmy? A chcete vědet co s tím? jedině soud.
(nebo to je podobný dotaz?)